W trzeciej kolejce czwartoligowych rozgrywek, Pogoń Lębork na własnym boisku grała z drużyną GKS Kowale. Choć lęborski zespół strzelił pierwszą w sezonie bramkę, znów rozstrzygnięcie na korzyść przeciwników przyniosła końcówka meczu. Pogoń przegrała 1:2.

Najpierw, w 43 minucie goście po rzucie wolnym zagrywają w pole, tam zgranie piłki i Piotr Przybylski uderza w długi róg tak, że piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Wyrównanie dla lęborczan i nadzieję na punkty przywrócił w 61 minucie Przemysław Kostuch, skutecznie główkując po dośrodkowaniu. Wynik zamknęli piłkarze GKS Kowale, za sprawą młodziutkiego Patryka Gabrukiewicza, który z 25 metrów strzelił w samo okienko.

– Jest w nas wiele złości sportowej i piłkarskiej. Wierzę, że te punkty przyjdą i przyjdzie to szczęście. Mamy tydzień czasu by się pozbierać i pojechać skupionym na trudny teren do Gniewina. Rozegraliśmy tam niedawno dwa dobre sparingi z drużynami z Norwegii, może te boisko będzie szczęśliwe – mówił po meczu Waldemar Walkusz, trener Pogoni Lębork.

Konferencja prasowa po meczu Pogoń Lębork – GKS Kowale 0:1

Posłuchajmy co po meczu Pogoń – GKS Kowale powiedzieli trenerzy i zawodnicy obydwu drużyn. GKS Kowale reprezentował trener Robert Kugiel oraz strzelec drugiej bramki, Patryk Gabrukiewicz. Pogoń reprezentował trener Waldemar Walkusz oraz Przemysław Kostuch.

Gepostet von Pogoń Lębork am Montag, 19. August 2019

Mecz czwartej kolejki piłkarze Pogoni Lębork rozegrają na wyjeździe w Gniewinie z tamtejszym Stolemem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 sierpnia o godz. 14:00 na gniewińskiej Arenie Mistrzów.