Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska – Łeba” wspólnie z Urzędem Miejskim byli organizatorami warsztatów terenowych, prezentujących szlaki opracowane w ramach projektu Baltic Heritage Routes – Szlaki Dziedzictwa Bałtyckiego. Rozwój infrastruktury turystyki na obszarze Południowego Bałtyku, w tym szlaku pnWierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku. Celem spotkania było zapoznanie pomorskich przewodników i osób związanych z branżą turystyczną z efektami prac nad szlakami.

Uczestnicy zwiedzili Wieżę Ciśnień, która jest obecnie na etapie meblowania i urządzania muzealnych wystaw, a podczas spaceru po mieście obejrzeli teren zamkowy, kościół św. Jakuba i miejskie obwarowania i zapoznali się z ich historią. Ciekawym elementem wycieczki po mieście była wizyta w lęborskim browarze piwnym Ale Browar, w którym właściciele firmy oprowadzili i zapoznali z technologicznym procesem warzenia piwa. Kolejnym etapem była Łeba, a jednym z odwiedzanych miejsc port jachtowy.

Uczestnicy warsztatów wysłuchali wystąpienia zaangażowanego w projekt  prof. Przemysława Kulawczuka z Uniwersytetu Gdańskiego na temat  kreowania produktów turystycznych, obejrzeli także film dokumentalny pt. „Wierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku”. To zapis ubiegłorocznej wędrówki grupy zaangażowanej w realizację projektu, stanowiący praktyczny test opracowanego w ramach projektu szlaku, wiodącego po świętych miejscach północnej Polski i Litwy.

Elżbieta Rekowska-Klassa, koordynator projektu (UM Lębork) omówiła trasę zaprojektowaną przez Miasto Lębork i lęborski LOT, a także zachęcała pomorskich przewodników  do wykorzystywania tej oraz 7 innych tras, opracowanych  przez partnerów projektu. W Łebie podpisane zostały również porozumienia między Miastem Lębork a Regionalnym Oddziałem PTTK w Słupsku oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku o współpracy przy promocji szlaków.

Opis szlaku oraz 7 pozostałych znajduje się na stronie www.southbaltic-tourist.eu.

Poprzedni artykułPierwsza taka biblioteka w powiecie lęborskim! Bezglutenowa czytelnia w Maszewie
Następny artykułKilkadziesiąt komputerów jako wsparcie uczniów w gminie Cewice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj