Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na wniosek Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha wyznaczył Mikołaja Bazylego Ochmana na pełniącego obowiązki wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska do czasu wyborów nowego włodarza 19 września 2021 roku. Głównym zadaniem p.o. wójta będzie administrowanie i kierowanie pracą Urzędu Gminy do czasu wyłonienia w wyborach powszechnych nowego wójta.

Ryszard Jan Wittke, wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska zmarł 25 czerwca br. Wójtem gminy był nieprzerwanie od 19 lat. Pierwszą kadencję rozpoczął w 2002 roku.

Mikołaj Ochman jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. W kwietniu 2017 został inspektorem w Urzędzie Wojewódzkim. Wcześniej w 2014 z ramienia Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke kandydował do Rady Miasta Gdyni. W 2018 roku podczas wyborów samorządowych był członkiem Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdyni, a w 2019 podczas wyborów parlamentarnych zasiadał w Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 54 w Gdyni (Dąbrowa) – zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Był również asystentem eurodeputowanego Michała Marusika (Nowa Prawica). Kilka miesięcy temu pełnił identyczną rolę komisarza gminy Wejherowo.

Poprzedni artykułChcą odtworzenia zapomnianego „Szlaku konnego w Błękitnej Krainie”
Następny artykułRozpoczął się remont drogi powiatowej od granicy Lęborka do ronda z drogą do Dziechna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj