Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - filia w Maszewie Lęborskim
Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - filia w Maszewie Lęborskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach – filia w Maszewie Lęborskim, jako pierwsza w powiecie, otrzymała tytuł „Biblioteki bezglutenowej”. Stało się to za sprawą udziału w projekcie, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Uczestnicy projektu mieli do wykonanie jedno z trzech zadań konkursowych – napisać wiersz o tematyce glutenu, celiakii lub diety bezglutenowej, zrobić zdjęcie na temat bezglutenowego odżywiania, przesłać przepis na wymyślone przez siebie danie bez glutenu.

Biblioteka w Maszewie Lęborskim zdecydowała się na przesłanie przepisu. O pomoc poprosiła czytelniczkę – panią Grażynę Bońkowską, której kuchnia bezglutenowa nie jest obca. Przepis na sernik bezglutenowy zdobył uznanie organizatorów konkursu.

W nagrodę biblioteka otrzymała książki i poradniki wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, które znajdą miejsce na specjalnej „półce bezglutenowej”. Ponadto biblioteka została wpisana na ogólnopolską listę bibliotek bezglutenowych.

Poprzedni artykułDofinansowanie 5000 zł na przydomowe instalacje do zbierania deszczówki
Następny artykułPrezentacja szlaków w ramach projektu Baltic Heritage Routes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj