Senator RP Kazimierz Kleina

Na Pomorzu wspólnymi kandydatami całej opozycji do Senatu RP będzie pięciu mężczyzn wskazanych przez Platformę Obywatelską. Wśród nich, w okręgu nr 62 (Słupsk oraz powiaty: lęborski, słupski, wejherowski) pełniący obecnie mandat senatora Kazimierz Kleina.

Porozumienie opozycji ws. Senatu objaśniła Katarzyna Lubnauer w TVN24. Szefowa Nowoczesnej zapowiedziała, że Koalicja Obywatelska zgłosi 80 kandydatów, 14 nazwisk będzie związanych z PSL, natomiast SLD oddeleguje 6 osób.

Według informacji przekazanych przez Bogdana Borusewicza Gazecie Wyborczej Trójmiasto, uznano, że na Pomorzu to Platforma Obywatelska ma największe szanse na wygraną. W okręgu nr 62 kandydatem będzie senator Kazimierz Kleina, w okręgu nr 63 (powiat bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski) obecny poseł Stanisław Lamczyk, w okręgu nr 64 (powiat pucki, Gdynia) obecny senator Sławomir Rybicki, w okręgu 65 (Gdańsk i Sopot) wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz, w okręgu nr 66 (powiat gdański, starogardzki, tczewski) wicemarszałek pomorskiego sejmiku Ryszard Świlski.

Kazimierz Kleina urodził się w Sierakowicach, obecnie mieszka w Łebie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Lęborku, a następnie Uniwersytet Gdański. Z wykształcenia jest ekonomistą i historykiem. Po studiach pracował jako nauczyciel w Żukowie. W roku 1989 i 1990 organizował Komitety Obywatelskie. W 1990 roku został pierwszym demokratycznie wybranym burmistrzem Łeby. Następnie powołany na stanowisko Wojewody Słupskiego. W 1997 został wybrany na Senatora RP. Po zakończeniu kadencji Senatu był dyrektorem Urzędu Morskiego w Słupsku. Od 2001 roku pełnił mandat radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany posłem na Sejm V kadencji startując z listy Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku uzyskał mandat w wyborach do Senatu RP w okręgu gdyńsko-słupskim. W listopadzie 2011 ponownie wybrany senatorem. W 2015 roku jako kandydat Platformy Obywatelskiej po raz trzeci z rzędu został wybrany Senatorem RP, uzyskując 93 594 głosów. W obecnej kadencji pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz przewodniczącego Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego.

Już od czasów studenckich regionalny działacz kaszubsko-pomorski. Wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Działacz Katolickiego Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga. Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej RP.

Niebezpiecznie w kurortach – oświadczenie

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu RP wygłosiłem kolejne oświadczenie w sprawie bezpieczeństwa w sezonie letnim w nadmorskich kurortach, takich jak Łeba, Ustka, Władysławowo, Darłowo i innych, gdzie brakuje policjantów, gdzie komisariaty (czy posterunki) zamykane są o 15:30, gdzie z kilkutysięcznego miasteczka w szczycie sezonu robi się 100-tysięczne miasto. Mówiłem o tym wielokrotnie przez wiele lat. Tym razem postanowiłem zabrać głos, ponieważ do mojego biura dotarło pismo podpisane przez kilkudziesięciu mieszkańców, przedsiębiorców i turystów z Łeby, które zostało skierowane do Komendanta KPP w Lęborku (skan w załączniku). W dokumencie tym wymienionych jest szereg przykładów notorycznego łamania prawa przez właścicieli i pracowników niektórych dyskotek:- notoryczne zakłócanie ciszy nocnej; – przekraczanie wszelkich norm hałasu poprzez wystawianie głośników na zewnątrz lokali czy przemarsze, przejazdy w celach reklamowych z wykorzystaniem głośników, megafonów i bezprawnym używaniem klaksonów samochodowych; – przebywanie tam pracowników dyskotek pod wpływem alkoholu (niektórzy uważają także narkotyków). To co najbardziej niepokoi to brak zdecydowanej interwencji służb mundurowych. Mieszkańcy oraz miejscowi przedsiębiorcy zaznaczają, że wielokrotnie zwracali się i nadal zwracają się o interwencję policji w tej sprawie.To jest nie tylko konkretny przykład braku odpowiedniego nadzoru w służbach, ale w mojej ocenie również skutek wieloletnich zaniedbań ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wydaje mi się, że na okres lata powinny być przegrupowane odpowiednie i wystarczające środki z miejscowości, z których mieszkańcy wyjeżdżają na wczasy, takich jak np. Warszawa czy wiele innych miejsc. Powinni oni interweniować i działać czasowo w miejscowościach takich jak Łeba.Dzisiaj komendant powiatowy Policji twierdzi, że otrzymuje do pomocy coraz mniejszą liczbę funkcjonariuszy, którzy mają mu pomagać w okresie sezonu letniego. Rząd pana premiera Morawieckiego mówi o otwieraniu kolejnych posterunków, komisariatów, tych, które – jak twierdzi – były zamykane za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Cóż z tego, że są otwierane nowe komisariaty, nowe posterunki, skoro w tych posterunkach, tych komisariatach nie ma policjantów? To jest droga donikąd. Potrzebne jest zdecydowane działanie.

Gepostet von Kazimierz Kleina am Montag, 15. Juli 2019

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w drugą niedzielę października czyli 13 października. W całym kraju będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Powiat lęborski jest częścią okręgu wyborczego nr 26 do Sejmu RP oraz okręgu wyborczego nr 62 do Senatu RP. Komitety wyborcze muszą do 3 września zarejestrować kandydatów na senatorów i listy kandydatów na posłów.

Poprzedni artykułPogoń Lębork po trzeciej porażce w lidze. GKS Kowale zdobyło gola w końcówce meczu
Następny artykułXVI edycja Mistrzostw Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj