W gminie Wicko trwa aktywna realizacja kampanii „Kto nosi nie roznosi”, której celem jest wyposażenie wszystkich mieszkańców w wielorazowego użytku maski ochronne na twarz. W chwili obecnej szwalnia dostarczyła 1000 masek zamówionych przez samorząd, a wkrótce zostanie dostarczony kolejny. Produkcją maseczek zajmuje się również Koło Gospodyń Wiejskich „Łabędź” z Łebieńca.

– Mamy świadomość, iż w obecnej chwili maseczki stanowią towar deficytowy, dlatego wójt gminy postanowił wziąć na siebie obowiązek dostarczenia każdemu choćby jedną maseczkę, w której będzie mógł spokojnie wyjść po zakupy bez obawy o możliwość zarażenia się wirusem – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Wicko.

Działamy!!!

Gepostet von Sołectwo Łebieniec am Sonntag, 22. März 2020

Rozdawanie masek rozpoczęto w miejscowościach Wicko i Charbrowo, gdzie najwięcej osób udaje się na zakupy. Wydano łącznie 250 szt. Dostarczanie maseczek do innych miejscowości odbywać się będzie sukcesywnie w kolejnych dniach za pośrednictwem strażaków ochotników. Dostarczono również niewielkie ilości sołtysom.

– Dziękuję za Waszą pomoc i wsparcie. W tym trudnym czasie ważne jest nie tylko zrozumienie zaistniałej sytuacji ale również angażowanie w każdy możliwy sposób. Dlatego dziękuję serdecznie wszystkim członkom KGW Łabędź, za okazaną pomoc. Nie mogę ominąć również wszystkich strażaków, którzy biorą aktywny udział w różnych naszych działaniach mających za zadanie ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Dziękuję i Wiem, że razem damy radę! – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko.

"Gmina Wicko rozdaje maseczki"

Gepostet von Gmina Wicko am Donnerstag, 2. April 2020

Już wcześnie, na oficjalnym profilu Gminy Wicko opublikowano apel wójta Dariusza Waleśkiewicza, który wzywa mieszkańców do noszenia masek chroniących twarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wójt Gminy Wicko: Nie wstydźmy się nosić maseczki ochronne! >>

Gdańska lekarz Magdalena Łasińska-Kowara zainicjowała internetową petycję do Ministerstwa Zdrowia w sprawie zmiany postępowania dotyczącego maseczek. Chodzi o to, by wezwać Polaków do zasłaniania ust i nosa w dowolnej formie. Wobec powszechnego braku profesjonalnych maseczek – korzystajmy z własnej pomysłowości i masek wykonanych ręcznie, pozostawiając profesjonalny sprzęt najbardziej zagrożonym pracownikom ochrony zdrowia. Jednocześnie lekarz uczula, że zasłanianie twarzy nie zwalnia z zalecenia nie dotykania jej, a zwłaszcza z dokładnego i częstego mycia rąk.

Więcej w artykule: Zakładajcie maseczki lub choćby zwykłe chustki! To apel gdańskiej lekarki >>

Poprzedni artykułSłowiński Park Narodowy ZAMKNIĘTY do odwołania
Następny artykułBardzo ważny apel druhów OSP z gminy Nowa Wieś Lęborska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj