Urząd Gminy w Wicku rozpoczął wdrożenie internetowego portalu Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta.

Obecnie portal pozwala płatnikom opłat i podatków na zapoznanie się ze stanem swoich należności wobec Urzędu Gminy w Wicku.

Ponadto można przygotować druk przelewu na wybrane należności lub dokonać płatności elektronicznej za pośrednictwem systemu Paybynet. W tym ostatnim przypadku przez system naliczana jest prowizja za operacje w wysokości 0,59 zł.

Portal dostępny jest pod adresem eboi.wicko.pl

Aby skorzystać z portalu, należy posiadać Profil Zaufany, który niezbędny jest do uzyskania dostępu do swoich danych. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej.

Aby założyć profil zaufany należy zarejestrować swoje konto na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl). Z konta użytkownika należy wysłać wniosek o założenie profilu zaufanego. Po wysłaniu wniosku mamy 14 dni na wizytę w wybranym punkcie potwierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości. To jedyna, konieczna wizyta w urzędzie. Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z urzędem.

Poprzedni artykułJednostka OSP w Łebie otrzymała nowy pojazd pożarniczy w ramach BITWY O WOZY
Następny artykułMiliard złotych z unijnego Funduszu Odbudowy trafi do powiatu lęborskiego? Konferencja działaczy PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj