Urząd Gminy Cewice

W ubiegłym tygodniu rząd ogłosił kolejny etap łagodzenia reżimu antywirusowego. Jednym z jego elementów, jest umożliwienie od 6 maja samorządom podejmowania decyzji w sprawie wznowienia działalności placówek przedszkolnych.

Teraz to wójtowie i burmistrzowie muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za zdrowie dzieci, pracowników, a także rodziców. Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka podjął decyzję o wstrzymaniu się z ponownym otwarciem przedszkoli.

Poniżej treść oświadczenia Wójta Gminy Cewice:

Szanowni Państwo, w związku z możliwością otwarcia oddziałów przedszkolnych z dniem 6 maja 2020 r. w porozumieniu z dyrektorami publicznych placówek oświatowych podjąłem decyzję, iż zajęcia w publicznych oddziałach przedszkolnych nie będą organizowane.

Nadmieniam, że nie jesteśmy w stanie sprostać wymogom jakie narzuciło nam Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny w związku z otwarciem oddziałów przedszkolnych, takich jak np. organizacja zajęć oraz spożywanie posiłków w małych grupach, bezpieczny dowóz dzieci, dezynfekcja wykładzin tekstylnych i usunięcie z sal przedmiotów i sprzętów, których nie można skutecznie dezynfekować.

Drodzy rodzice mając na względzie dbałość o zdrowie Wasze, Waszych dzieci jak również personelu dydaktycznego i obsługi, nie wyrażam zgody na funkcjonowanie publicznych placówek przedszkolnych do dnia 24 maja 2020 roku. Bliższych informacji udzielą Państwu dyrektorzy publicznych placówek oświatowych.

Wójt Gminy Cewice
Jerzy Bańka

Poprzedni artykułUlica Szkolna w Siemirowicach już po remoncie
Następny artykułJeże giną w Nowej Wsi Lęborskiej. Zwłoki pływają w betonowych rowach melioracyjnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj