Strona główna Gmina Wicko Wójt Gminy Wicko: Nie wstydźmy się nosić maseczki ochronne!

Wójt Gminy Wicko: Nie wstydźmy się nosić maseczki ochronne!

Dariusz Waleśkiewicz - Wójt Gminy Wicko
Dariusz Waleśkiewicz - Wójt Gminy Wicko

Na oficjalnym profilu Gminy Wicko opublikowano apel wójta Dariusza Waleśkiewicza, który wzywa mieszkańców do noszenia masek chroniących twarz.

– Szanowni Mieszkańcy. Nie wstydźmy się nosić maseczki ochronne! Środki prewencyjne takie jak maseczki i rękawice mogą nas uchronić przed zakażeniem. RATUJ ŻYCIE – NOŚ MASECZKĘ – czytamy w poście opublikowanym wraz ze zdjęciem wójta w masce ochronnej na twarzy.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na sprzęt ochrony osobistej, w Lęborku oraz w Cewicach rozpoczęto społeczną produkcję bawełnianych masek wielorazowych. Także w gminie Wicko takie maski powstają w ramach społecznej inicjatywy np. w sołectwie Łebieniec i dystrybuowane są wśród mieszkańców.

Gdańska lekarz Magdalena Łasińska-Kowara zainicjowała internetową petycję do Ministerstwa Zdrowia w sprawie zmiany postępowania dotyczącego maseczek. Chodzi o to, by wezwać Polaków do zasłaniania ust i nosa w dowolnej formie. Wobec powszechnego braku profesjonalnych maseczek – korzystajmy z własnej pomysłowości i masek wykonanych ręcznie, pozostawiając profesjonalny sprzęt najbardziej zagrożonym pracownikom ochrony zdrowia. Jednocześnie lekarz uczula, że zasłanianie twarzy nie zwalnia z zalecenia nie dotykania jej, a zwłaszcza z dokładnego i częstego mycia rąk.

Więcej w artykule: Zakładajcie maseczki lub choćby zwykłe chustki! To apel gdańskiej lekarki >>

Poprzedni artykułPlaże w Łebie zostały zamknięte! Obowiązuje nowy reżim antywirusowy
Następny artykułWięcej patroli policji, tworzenie izolatoriów. Ustalenia konwentu samorządowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj