Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk Oliwa, ul. Bażyńskiego 4.

W światowym zestawieniu Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2019 Uniwersytet Gdański sklasyfikowano na 301+ pozycji wśród młodych uczelni wyższych z całego świata. UG jest jedyną uczelnią z Polski w tym rankingu. To bardzo dobra informacja, zwłaszcza  w kontekście obchodów jubileuszu 50-lecia naszej uczelni.

The Times Higher Education Young University Ranking to światowe zestawienie najlepszych uczelni wyższych o różnym profilu, które działają nie więcej niż 50 lat.

Jednym z 13 kryteriów oceny w rankingu, obok min. środowiska nauczania,  badań naukowych, liczby i jakości publikacji oraz innowacyjności i wpływu społecznego, jest prestiż uczelni.  

Wagi wskaźników w zestawieniu młodych uniwersytetów zostały skorygowane tak, aby zmniejszyć wagę reputacji, którą niedawno utworzone uczelnie dopiero budują.

Miejsce w czwartej setce Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2019 jest dla Uniwersytetu Gdańskiego dużym wyróżnieniem i świadczy o dynamicznym rozwoju uczelni oraz uznaniu dla umacniania swej pozycji na arenie światowej.

– Widoczność Uniwersytetu Gdańskiego na arenie światowej jest coraz większa. Dzieje się tak przede wszystkim w związku z międzynarodowymi sukcesami naszej uczelni w dziedzinie badań naukowych. Obszary takie jak badania morskie, nauki biomedyczne i biomolekularne, badania międzykulturowe, fizyka kwantowa czy badania i technologie środowiska uprawiane są przez wybitnych uczonych i ich zespoły naukowe, które konkurują dziś z najlepszymi ośrodkami na świecie. To u nas działają dwie (spośród siedmiu w Polsce) Międzynarodowe Agendy Badawcze i to publikacje autorstwa naszych pracowników charakteryzują się jednymi z najwyższych cytowań mierzonymi tzw. instytucjonalnym Indeksem Hirscha. W ostatnich latach zrobiliśmy też olbrzymi skok w zakresie rozwoju infrastrukturalnego: nowoczesny kampus oferujący przestrzeń dydaktyczną dla niemal każdej dziedziny wiedzy, specjalistyczna aparatura badawcza, jeden z najnowocześniejszych statków badawczych w Europie i wiele innych udogodnień czynią nas uczelnią w pełni konkurencyjną w stosunku do otoczenia europejskiego. Potwierdza to także ostatnio uzyskany status Uniwersytetu Europejskiego przez jedno z 17 międzynarodowych konsorcjów akademickich, w skład którego wchodzi UG, czy obecność w rankingach międzynarodowych takich jak THE czy QS, obiektywnie mierzących faktyczną jakość uczelni  – podkreśla prof. dr hab. Piotr Stepnowski Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Gdańskiego

Pełne zestawienie wyników oraz więcej informacji o rankingu na stronie rankingu: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2019/young-university-rankings

Poprzedni artykułSezonowe Żabki ponownie w kurortach. Trzy powstały w Łebie
Następny artykułPogoda na weekend 28 – 30 czerwca – przyjemna pogoda nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj