Maluch+ Ryszard Wittke Nowa Wieś Lęborska

W ramach programu Maluch+ do Województwa Pomorskiego trafi 38,4 mln złotych. Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczył samorządowcom promesy dofinansowania projektów. Okazałą promesę w formie dużego czeku odebrał Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska.

Realizacja rządowego programu Maluch+ 2019

W województwie pomorskim podmioty gminne i inne niż jednostki samorządu terytorialnego utworzą 26 nowych placówek opieki dla najmłodszych, oferujących 4 493 nowe miejsca.

Samorządy otrzymają ponad 7 mln zł wsparcia na utworzenie nowych miejsc opieki i opieki dla najmłodszych i ich funkcjonowanie w 11 gminach, wśród nich Nowa Wieś Lęborska – 1,35 mln zł zł na utworzenie 45 miejsc opieki dla najmłodszych oraz Wicko – 480 tys. zł na utworzenie 16 miejsc opieki dla najmłodszych. Podmioty niepubliczne, dzięki wsparciu w kwocie ponad 21 mln zł, utworzą 4 166 miejsc dla najmłodszych w 15 gminach.

30 stycznia w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się podpisanie umowy na budowę przedszkola i żłobka w Nowej Wsi Lęborskiej.

Samorządy, na terenie których nie działała żadna placówka samorządowa dla najmłodszych po raz kolejny w tej edycji, miały gwarancję otrzymania dofinansowania w wysokości aż 80 proc. kosztów budowy żłobka, klubu dziecięcego lub zatrudnienie dziennego opiekuna. W województwie pomorskim takie dofinansowanie otrzymało 7 samorządów: Brusy, Lipusz, Nowa Wieś Lęborska, Wicko, Puck, Zblewo, Dzierzgoń. 

Program MALUCH+ dofinansowuje wydatki związane z powstawaniem i działaniem żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów. W zgłoszeniu można było zawrzeć koszty związane m.in. z wynagrodzeniami dla opiekunów, składkami, najmem i utrzymaniem lokalu oraz wyżywieniem dzieci.

W województwie pomorskim gminne i niepubliczne żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie na utrzymanie już funkcjonujących miejsc opieki otrzymają prawie 8,99 mln zł. Dofinansowanie dotyczyć będzie 6 319 istniejących już w województwie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym 124 miejsc opieki przeznaczonych dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz specjalnymi potrzebami.

Dodatkowo na utrzymanie nowo tworzonych miejsc, które powstaną w województwie pomorskim w 2019 roku, przeznaczone zostanie 1,21 mln zł.

Poprzedni artykułZielona Ławeczka – konkurs grantowy dla sąsiedzkich grup osiedlowych
Następny artykułLęborskie firmy wyróżnione na Gali Evening 2019 Pracodawców Pomorza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj