Zielona Ławeczka - konkurs grantowy

Zielona Ławeczka to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy Fundacji Banku Ochrony Środowiska adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1600 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 1200 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 400 zł – jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Kto może ubiegać się o dotację?

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.

Jak złożyć wniosek?

Wystarczy zarejestrować zespół na stronie www.zielonalaweczka.pl do 17 maja 2019 r. przesłać swój projekt.

Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Fundacji Banku Ochrony Środowiska: www.zielonalaweczka.pl

Poprzedni artykuł„Dwóch zastępców burmistrza Lęborka to przesada!” Radni żądają wyliczeń kosztów takiej decyzji
Następny artykułPrzez program Maluch+ dodatkowe środki trafią do Wicka oraz Nowej Wsi Lęborskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj