Chce tylko normalnie żyć i nie być skazanym na „domowe więzienie”. Trwa zbiórka charytatywna dla Witolda Środy.

Witold Środa jest osobą niepełnosprawną. W krótkim czasie stracił obie nogi. Pierwszą – z powodu miażdżycy, drugą – przez sepsę. Potrzebujący jest osobą bez prawa do renty.

Zbierane środki potrzebne są na zakup używanego, ale sprawnego Volkswagena Passata B6 (kombi) z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG, która jest prosta w przekładaniu biegów. Pan Witold potrzebuje pojazdu, w którym wózek aktywny zmieści się w bagażniku.
Jest to sprawdzony samochód, którego koszt to ok. 12-15 tys. zł.

POMÓŻ – PRZEKAŻ DATEK NA STRONIE:

www.pomagam.pl/auto-dla-witka

Po amputacji opuściła go rodzina. W szpitalu poznał Renatę. Obecnie mieszkają razem. Partnerka z własnych oszczędności (sprzedaż prywatnej działki) kupiła mieszkanie od gminy, wyremontowała je i dostosowała do potrzeb niepełnosprawnego. Z pozostałych środków para kupiła wózek inwalidzki i samochód osobowy. Niestety, oszczędności ze sprzedaży ziemi się skończyły.

Dziś Renata jest na skromnej rencie, a Witold w absurdalny sposób utracił zasiłek stały z pobliskiego OPS. Powód? Witold sprzedał wysłużone auto z założeniem, że pieniądze odłoży na kupno sprawniejszego. Jak się okazało był to początek urzędniczych problemów. Urzędnicy uznali, że pieniądze ze sprzedaży pojazdu za dochód i zabrali zasiłek stały, pozbawiając Witolda szansy na zakup sprawnego auta.

Witold wie o zbiórce i będzie wdzięczny za pomoc w powrocie do normalności.

Poprzedni artykułStrajk w lęborskim Przedszkolu nr 5? Gdzie zostawimy dzieci!? – pytają rodzice
Następny artykuł„Dwóch zastępców burmistrza Lęborka to przesada!” Radni żądają wyliczeń kosztów takiej decyzji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj