Rada Miejska w Lęborku - Radni Lęborka przeciw mowie nienawiści

W przyjętym stanowisku Radni deklarują, że jako osoby społecznego zaufania, jeszcze bardziej niż do tej pory będą zwracać uwagę na swoje zachowanie, sposób prowadzenia debaty oraz styl wypowiedzi w mediach społecznościowych, a w codziennym życiu będą krzewić postawy solidarności, tolerancji, akceptacji i otwartości na innego człowieka, przy poszanowaniu odmiennych poglądów drugiej osoby.

Stanowisko Rady Miejskiej w Lęborku przeciw mowie nienawiści w życiu publicznym

My, Radni Rady Miejskiej w Lęborku, mając na względzie tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska – Pana Pawła Adamowicza, stanowczo sprzeciwiamy się szerzeniu mowy i aktów nienawiści w życiu publicznym.

Deklarujemy, że jako osoby społecznego zaufania, jeszcze bardziej niż do tej pory będziemy zwracać uwagę na nasze zachowanie, sposób prowadzenia debaty oraz styl wypowiedzi w mediach społecznościowych.

Oznajmiamy, że w naszym codziennym życiu chcemy krzewić postawy solidarności, tolerancji, akceptacji i otwartości na innego człowieka, szanując odmienne poglądy drugiej osoby.

Nawiązując do słów ks. Jerzego Popiełuszki: „W pojednaniu musi być jeden cel, mianowicie dobro Ojczyzny i poszanowanie godności ludzkiej”, zwracamy się do wszystkich uczestników życia publicznego – polityków, mediów, czy też osób zabierających głos w internetowych dyskusjach: Pamiętajmy, że to co mówimy oraz to, jakie emocje i jakim językiem wyrażamy swoje poglądy, może budować dobro, ale może też niestety – siać zło. Jest to również wyzwanie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, by debatować między sobą w kulturalny sposób. Żadne różnice, również polityczne, żadne doraźne korzyści, nie mają takiej wartości jak wzajemny szacunek i życie we wspólnej zgodzie.

PRZEWODNICZĄCY RADY – Jarosław Litwin

Poprzedni artykułPolicja podsumowała rok 2018 w powiecie lęborskim
Następny artykułPowstała publikacja o cmentarzysku w Czarnówku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj