Policja Lębork - powiat lęborski

W 2018 roku na terenie powiatu lęborskiego policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 123 nietrzeźwych kierujących pojazdami i przeprowadzili 22.519 badań na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 47 praw jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym oraz zatrzymali fakultatywnie 29 prawa jazdy m. in. w takich przypadkach jak: zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy niestosowanie się do znaku, sygnału lub poleceń w ruchu drogowym. Ponad to policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali 20 osób poszukiwanych.

Służba lęborskich policjantów miała też niewymierny czynnik, jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lęborskiego.

Dzielnicowi przeprowadzili 299 spotkań z lokalną społecznością, a funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną szereg prelekcji z dziećmi, młodzieżą szkolną i seniorami, podczas których rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie i rozdawali kamizelki oraz inne elementy odblaskowe, by zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułTeresa Ossowska-Szara zastępcą burmistrza Lęborka?
Następny artykułRadni Lęborka przeciw mowie nienawiści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj