Witold Namyślak - Teresa Ossowska - Szara

Jak donosi Dziennik Bałtycki – Echo Ziemi Lęborskiej radna powiatowa, była starosta Teresa Ossowska-Szara, może objąć fotel wiceburmistrza Lęborka. Pytany o tę kwestię burmistrz Witold Namyślak, nie wyklucza takiego rozwiązania.

Objęcie funkcji zastępcy burmistrza wiąże się z rezygnacją z mandatu radnej Rady Powiatu. W ostatnich wyborach Teresa Ossowska-Szara jako lider listy otrzymała 1239 głosów. W kolejce do objęcia mandatu jest znany ortopeda Mariusz Kamieniecki (266 głosów), o głos mniej (265) na liście Lepszego Samorządu zdobył w jesiennych wyborach Piotr Pobłocki.

CZYTAJ TAKŻE: SKANDAL! Radna Szara chce uciszyć Internautów i leborski24.pl – nie damy się zastraszyć! >>

Teresa Ossowska – Szara jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Lęborku. Przez dwie kadencje (od 2002 roku) była radną miejską startując z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, trzy razy kandydowała na burmistrza miasta – w 2006 roku, w przedterminowych wyborach w 2008 roku oraz w 2010 roku, wtedy też uzyskała mandat radnej Rady Powiatu Lęborskiego. Ponownie do Rady weszła w 2014 roku, tworząc ugrupowanie z Maciejem Szrederem, który kandydował na burmistrza Lęborka.

CZYTAJ TAKŻE: KULISY WŁADZY. Szokujące oświadczenie Macieja Barańskiego. Szreder: pani Szarej absolutnie nie można wierzyć >>

W 2015 roku, po zerwaniu trwającej kilka miesięcy koalicji z PiS, została wybrana starostą lęborskim, dzięki poparciu radnych Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych w 2018 roku oficjalnie wspierała kandydaturę Witolda Namyślaka.

Poprzedni artykułPodpisano umowę na budowę żłobka w Nowej Wsi Lęborskiej
Następny artykułPolicja podsumowała rok 2018 w powiecie lęborskim

1 KOMENTARZ

  1. To bardzo zły pomysł burmistrza. Ta nominacja nic dobrego miastu nie przyniesie, spowoduje tylko większe wydatki i kłótnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj