Lęborscy radni miejscy klubu Koalicji Obywatelskiej zwrócili się do Zarządu Powiatu Lęborskiego o jak najszybsze przeprowadzenie audytu w lęborskim szpitalu.

Stanowisko klubu zostało złożone w starostwie powiatowym w piątek 14 grudnia. W piśmie czytamy, iż jest ono reakcją na liczne uwagi co do funkcjonowania szpitala, zgłaszane przez mieszkańców.

– W związku z licznymi zapytaniami i głosami krytycznymi, chcielibyśmy przyspieszyć działania mające na celu kompleksowe zobrazowanie sytuacji tej jednostki. Pomimo, że jest to jednostka będąca we właściwości powiatu, radni miejscy są szczególnie zainteresowani zabezpieczeniem medycznym mieszkańców Lęborka – informuje Tomasz Sopyłło, przewodniczący klubu.

Klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Lęborku tworzy pięciu radnych: Tomasz Sopyłło, Krzysztof Siwka, Małgorzata Bresler, Krzysztof Świątczak oraz Małgorzata Biela.

Pełna treść stanowiska:

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Lęborku zwraca się z wnioskiem do Zarządu Powiatu Lęborskiego o jak najszybsze przeprowadzenie niezależnego i kompleksowego audytu w SPS ZOZ w Lęborku.

Jako radni otrzymujemy od mieszkańców Lęborka liczne uwagi co do funkcjonowania tej jednostki. Uwagi dotyczą m.in. funkcjonowania SOR, poradni rehabilitacyjnej, nocnej i świątecznej pomocy medycznej, problemów kadrowych na poszczególnych oddziałach szpitala a także pomijania niektórych grup zawodowych przy planowaniu i wypłacaniu podwyżek.

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny ZOZ w Lęborku wraz lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej, jest podstawą zabezpieczenia medycznego dla mieszkańców Lęborka. Dlatego też sytuacja tej jednostki pozostaje w szczególnym zainteresowaniu radnych miejskich.

Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o poinformowanie jakie są plany dotyczące wykonania ewentualnego audytu, kiedy można się go spodziewać, a po jego przedłożeniu – jakie są wnioski i zalecenia dot. naszej placówki.

Tomasz Sopyłło, Przewodniczący Klubu

Poprzedni artykułNagroda dla dyrektor szpitala wstrzymana! Wypłaty 51 tys. zł oczekuje Teresa Ossowska-Szara
Następny artykułRosja żąda przywrócenia obelisku w Pogorzelicach

4 KOMENTARZE

  1. Jeśli mają następować zmiany, to powinny się opierać na solidnej analizie stanu obecnego wykonanej przez specjalistów. Działanie radnych jest więc profesjonalne. Szkoda, że w poprzedniej kadencji był tak wielki opór ze strony starosty Szarej aby taką analizę wykonać, a wnioskowałem o to wiele razy. Szkoda, że koledzy z PO w radzie powiatu byli tak bardzo bierni i nie wsparli moich wniosków. Stracone 4 lata.

    • Kolejne cztery lata stracone – to prawda. Jaką pan daje gwarancję , że ta kadencja będzie inna ?
      Zamiast dymisji dyrektorki – jednak nagroda 17 tys. To budzi duże wątpliwości , czy cokolwiek się zmieni.

  2. Z całym szacunkiem panie Tyburski. Sprawy nie zawsze idą we właściwym kierunku. Niekiedy są właściwe powody do składania skarg i zażaleń a wy panowie radni widzicie tylko poprawność polityczną. Proszę przypomnieć sobie np. sprawę szkoły w Bukowinie. Miał pan w nosie dobro mieszkańców mimo że wykazali nieprawidłowości w tej placówce. Pamiętam jak chciał pan zagłosować a jak pan zagłosował. Pewnie długo pan o tym pamiętał. Ale cóż liczy się poprawność polityczna a nie dobro mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj