Waldemar Walkusz, Teresa Ossowska - Szara

Nowa starosta Alicja Zajączkowska wstrzymała wypłatę nagrody rocznej dla dyrektor szpitala, a Komisja Rewizyjna chce zbadać tę budząca kontrowersję wśród opinii publicznej sprawę. Z takim rozwojem sytuacji nie godzi się radna Teresa Ossowska – Szara, która uważa że premia powinna zostać wypłacona bez ponownego analizowania sytuacji.

Na III Sesji Rady Powiatu Lęborskiego 13 grudnia 2018 r. przewodniczący Komisji Rewizyjnej Maciej Barański zapowiedział działania wyjaśniające. Deklaracja ta spotkała się z sprzeciwem m.in. radnych Waldemara Walkusza i Teresy Ossowskiej-Szarej. Argumentowali oni, że działania te nie są wpisane w roczny plan pracy Komisji Rewizyjnej. Była starosta, która decyzję o wypłacie nagrody przeforsowała tuż przed swoim odejściem, nie godzi się na taki rozwój sytuacji.

W upublicznionym piśmie z dnia 10 grudnia 2018 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Maciej Barański zwrócił się do obecnej starosty o przekazanie materiałów dotyczących ustalenia przez poprzedni Zarząd Powiatu nagrody rocznej za rok 2017 dla dyrektor SPS ZOZ Lębork Lidii Kodłubańskiej w tym: protokołów wraz z załącznikami z posiedzeń Zarządu Powiatu podczas których procedowano wnioski o ustalenie nagrody rocznej dla dyrektor, wniosku Rady Społecznej SPS ZOZ Lębork o ustalenie nagrody rocznej, sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności SPS ZOZ Lębork, raportu wraz z opinią niezależnego biegłego rewidenta z badania rocznego sprawozdania finansowego SPS ZOZ Lębork za rok 2017 oraz raportu o sytuacji ekonomiczno-finansowej szpitala za rok 2017.

WIDEO: Retransmisja III sesji Rady Powiatu Lęborskiego >>

14 listopada 2018r. na posiedzeniu zarządu powiatu lęborskiego była już starosta Teresa Ossowska – Szara przeforsowała przyznanie nagrody dla dyrektor lęborskiego szpitala w wysokości 51 tys. zł. Informacja o nagrodzie ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej dopiero 22 listopada – dzień po tym jak Teresa Ossowska – Szara przestała być starostą.

CZYTAJ TAKŻE: Hojna ręka byłej starosty Szarej. 51 tys. zł premii dla dyrektor lęborskiego szpitala >>

Wysokość nagrody uzasadniła efektywnością realizowanych przez szpital zadań. Temat lęborskiego szpitala był szeroko komentowany w czasie jesiennej kampanii przed wyborami samorządowymi. Większość kandydatów była zgodna co do potrzeby zmian funkcjonowania zarządzanej przez powiat lęborski placówki.

Podczas kampanii samorządowej w 2014 roku, Teresa Ossowska – Szara zwracała uwagę na potrzebę zmian w strukturze wynagrodzeń pracowników szpitala, obrazując to hasłem „SZPITAL DLA PACJENTA – NIE DLA DYREKTORA”.

Na ostatniej październikowej sesji poprzedniej kadencji Rady Powiatu Lęborskiego, radni złożyli interpelację w sprawie fatalnej sytuacji techników zatrudnionych w lęborskim szpitalu. Otrzymali wymijającą odpowiedź, w której trudno odnaleźć jakiekolwiek konkrety odnoszące się do poruszonego problemu.

Poprzedni artykułProgram współpracy gminy NWL z organizacjami w 2019 roku
Następny artykułAudytu lęborskiego szpitala chcą radni miejscy Koalicji Obywatelskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj