KPP Lębork
KPP Lębork

W weekendowym patrolowaniu terenów rekreacyjnych na całym Pomorzu uczestniczyło ponad 1100 policjantów. Wspierani byli przez Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy straży gminnych. 50 pracowało na ulicach Lęborka i powiatu lęborskiego.

– Policjanci wspierani przez Wojska Obrony Terytorialnej i straże gminne walczyli na ulicach powiatu lęborskiego, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 – poinformowała sierż. sztab. Marta Bąciaszek, rzecznik prasowa KPP Lębork.

Mandat można otrzymać za jeżdżenie „bez celu”, wycieczkę rowerową lub… korzystanie z myjni samoobsługowej (czytelnicy donoszą, że myjnie automatyczne na stacjach Orlen są ok). Osoby, które opuszczają swoje mieszkania, pytane są o cel wyjścia. Na drogach zorganizowano punkty kontrolne – zatrzymywane były wszystkie samochody zmierzające nad morze.

W sobotę policyjny Black Hawk patrolował obszar Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego. W niedzielę – latał nad Trójmiastem. Do sprawdzania sytuacji na plażach z powietrza w weekend wykorzystywany był także policyjny dron.

WIĘCEJ: Policja walczy z koronawirusem masowo kontrolując obywateli. Mandat za jeżdżenie „bez celu” >>

Poprzedni artykułBardzo ważny apel druhów OSP z gminy Nowa Wieś Lęborska
Następny artykułRadni gminy NWL chcą wesprzeć lęborski szpital. 26 tys. zł na sprzęt pomocny przy epidemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj