Rada Gminy Nowa Wieś Lęborska
Rada Gminy Nowa Wieś Lęborska

Grupa radnych gminy Nowa Wieś Lęborska z klubu Mocna Wieś chce wesprzeć lęborski szpital w przygotowaniach do epidemii koronawirusa. Skierowali pismo do wójta Ryszarda Wittke, w którym apelują o uruchomienie rezerwy budżetowej.

Środki w kwocie 26.000 zł mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu – kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury ciała oraz wideodomofon. Termowizyjny system do pomiaru temperatury, dzięki wykorzystaniu promieniowania cieplnego ludzkiego ciała pozwala na detekcję osób, posiadających podwyższoną temperaturę ciała, tzw. stan gorączkowy lub podgorączkowy – co ułatwia identyfikację osób z podejrzeniem infekcji wirusowej. Wideodomofon ułatwi rozmowę z pacjentami bez potrzeby bezpośredniego kontaktu.

Stanowisko Ryszarda Wittke poznamy w najbliższych dniach. Pełna treść pisma, które radni skierowali do wójta:

Nowa Wieś Lęborska, 26.03.2020
Klub Radnych „Mocna Wieś”

Ryszard Wittke
Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska

My Radni Klubu Mocna Wieś: Krystian Chrzanowski, Roman Downar- Zapolski, Andrzej Florczyk, Katarzyna Frankowska- Kręcisz, Rafał Gajewski, Zdzisław Korda, Ireneusz Radtke, Marian Syldatk, Radosław Wiśniewski zwracamy się z prośba. do Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke o zakup sprzętu, który ma pomóc uniknąć zarażeń wirusem covid- 19 jaki obecnie panuje.

Zakup sprzętu miałby objąć:

  • System pomiaru temperatury ciała (dedykowana kamera) koszt ok. 23 tys zł
  • Wideodomofon koszt ok. 3 tys

Poniesione koszty miałyby być pokryte z rezerwy budżetowej, a sprzęt przekazany Samodzielnemu Publicznemu Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Inicjatywę podejmujemy w związku z pandemia jaka panuje w kraju i na świecie. W obawie o zdrowie i życie mieszkańców, a przede wszystkim pacjentów jedynego w okolicy szpitala,

pragniemy prosić Wójta o zrealizowanie naszej prośby. Sprzęt pomoże personelowi szpitala na zdalne podejmowanie działań, które ułatwią hospitalizację oraz szybsze postawienie diagnozy pacjentom.

Inicjatywa ta, również pomoże w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa, po przez ograniczenie kontaktu osoby zarażonej z personelem, co w następstwie mogłoby doprowadzić do objęciem kwarantanny całej jednostki i zamknięciem szpitala dla osób w nagłej potrzebie.

Mając na względzie dobro naszych mieszkańców, bardzo prosimy o zrealizowanie naszej prośby.

Radni Klubu Mocna Wieś

1 kwietnia odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy Cewice. Podczas sesji radni podjęli uchwałę o przekazaniu 50 tys. zł dla powiatu lęborskiego z przeznaczeniem na pomoc dla lęborskiego szpitala. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu szpitala.

WIĘCEJ: Lęborski szpital otrzyma 50 tys. złotych wsparcia od Gminy Cewice >>

Burmistrz Lęborka w porozumieniu z Radą Miejską podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe w celu udzielenia pomocy SPS ZOZ w Lęborku. W związku z epidemią koronawirusa i po zapoznaniu się z potrzebami placówki do szpitala w Lęborku zakupionych zostanie 700 sztuk jednorazowych fartuchów barierowych oraz 3 pulsoksymetry.

WIĘCEJ: Miasto Lębork przekaże wsparcie dla lęborskiego szpitala >>

Poprzedni artykułPatrole z wojskiem, punkty kontrolne, mandaty. Ogromne siły policyjne kontrolowały obywateli
Następny artykułMieszkańcy gminy Cewice uszyli już ponad 1000 sztuk maseczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj