Volvo Car Poland - wypożyczalnia choinek
Volvo Car Poland - wypożyczalnia choinek

Volvo Car Poland wraz z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych posadziły ponad hektar nowych drzewek w Nadleśnictwie Cewice. To obszar dotknięty huraganem stulecia w 2017 roku. Dzięki zaangażowaniu uczestników w akcję „Wypożyczalni choinek Volvo”, w Bukowinie rośnie zupełnie nowy las.

Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają o wiele większy ślad węglowy. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Cięte drzewko natomiast musi być zutylizowane, co również nie jest obojętne dla środowiska. Choinka z wypożyczalni jest więc najlepszym wyborem. Po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może trafić do naszego domu już za rok.

W 2019 roku w ramach proekologicznej akcji Volvo zasadziło ponad 7000 drzew. W 2020 roku firma zobowiązuje się zasadzić 10 drzewek za każdą wypożyczoną przez uczestników choinkę. Łącznie to aż 12 000 sadzonek! Volvo zaprasza do przyłączenia się do akcji – weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia w dniach 19–23 grudnia, drzewka będą czekały na wypożyczenie w salonach dealerów, do zabrania po uiszczeniu kaucji w wysokości 55 zł. Po świętach przynieś choinkę z powrotem. Możesz to zrobić do 8 stycznia.

Więcej informacji o akcji na oficjalnej stronie VOLVO >>

Huragan, który przeszedł nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zniszczył ponad 100 532 ha lasu – klęska dotknęła także Nadleśnictwo Cewice w obszarze powiatu lęborskiego. Według najnowszych danych ponad 29 tys. ha terenu trzeba sadzić od zera. Dziś wiadomo, że leśnicy, aby przywrócić na zdewastowanych terenach las będą potrzebowali ponad 217 mln sadzonek drzew. Koszt całkowitego odnowienia powierzchni poklęskowych został wyliczony na ponad 282 mln zł.

Poprzedni artykułLidl w Lęborku zostanie otwarty 5 grudnia. Szykują się prezenty oraz promocje na wiele produktów
Następny artykułDla lęborskiego hospicjum zaśpiewa Magda Steczkowska. Świąteczny koncert charytatywny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj