22 września o godz. 16:00 na nowej scenie Forum w Mostach odbędzie się koncert charytatywny Polskiej Orkiestry Lekarzy na rzecz budowy lęborskiego hospicjum stacjonarnego. Koncert Orkiestry to wyjątkowe wydarzenie, unikalne na skalę całej Polski.

Wejściówki można nabyć w lęborskim kinie „Fregata” i w siedzibie Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne w biurowcu ZWAR. Koszt jednego biletu to 50 zł – środki ze sprzedaży wesprą misję fundacji.

Stowarzyszenie Polska Orkiestra Lekarzy powstało w 2010 roku w Poznaniu. Obecnie w skład orkiestry wchodzi ponad 130 muzyków: lekarzy, studentów uczelni medycznych oraz przyjaciół z całej Polski. Spotykają się 1-2 razy w roku celem wspólnego wykonania koncertu charytatywnego w jednym z miast Polski. Prócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno – pasja wspólnego muzykowania. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, a niektórzy z nich są dodatkowo absolwentami wyższych uczelni muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie.

Koncert odbędzie się na scenie FORUM MOSTY – przestrzeni dedykowanej dzieciom, młodzieży i rodzinom. Obiekt znajduje się przy ul. Długiej 42A w Mostach koło Lęborka. Mieści się w nim siedziba Niepublicznego Przedszkola „Michałkowo” oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Azymut”. W 2019 roku ukończono budowę nowej części budynku.

Aby wesprzeć fundację już dziś, wystarczy wejść na stronę www.fundacja-lhs.org i przekazać darowiznę bezpośrednio na konto.

Koszt budowy lęborskiego hospicjum oszacowano na 6 mln złotych. Dotychczas Fundacja LHS zebrała około 500 tys. złotych. Istotnym wsparciem dla organizacji jest przekazany przez prywatnych darczyńców rozległy teren, na którym zostanie wybudowany hospicyjny kompleks. Obecnie trwa finalizacja niezbędnych formalności, związanych z przekazaniem działki.

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne powstała pod koniec 2016 roku. Zainicjowana z potrzeby serca jest odpowiedzią na oczekiwania lokalnej społeczności w zakresie niesienia wszechstronnej pomocy osobom cierpiącym na chorobę nowotworową w jej terminalnym stadium oraz ich najbliższym. Przedsięwzięciem strategicznym organizacji jest budowa hospicjum stacjonarnego w powiecie lęborskim.

Poprzedni artykułMost w Lęborku zamknięty na trzy miesiące z powodu remontu
Następny artykułKonrad i inni potrzebują naszej pomocy! Wielka akcja rejestracji dawców szpiku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj