Anna Fotyga, Dorota Arciszewska - Mielewczyk, Mirosław Tandek
fot. www.fb.com/dorota.arciszewskamielewczyk

Poseł do Parlamentu Europejskiego Anna Fotyga oraz Poseł na Sejm RP Dorota Arciszewska – Mielewczyk spotkały się z mieszkańcami Łeby oraz okolicznych miejscowości.

Podczas wizyty, głównymi tematami rozmowy były zbliżające się wybory parlamentarne, które odbędą się 13 października 2019 r. oraz sytuacja w regionie.

W spotkaniu uczestniczyli także rybacy. Dorota Arciszewska – Mielewczyk jest przewodniczącą sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W miniony piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o pracy na statkach rybackich, która reguluje kwestie związane z życiem i pracą na statkach, uprawnienia rybaków i obowiązki armatorów.

Obie panie w parlamentach reprezentują okręgi wyborcze obejmujące także powiat lęborski. Spotkanie koordynował Jan Kużownik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łebie oraz Mirosław Tandek, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Lęborskiego.

Wczoraj razem z europoseł Anną Fotygą spotkałyśmy się z mieszkańcami Łeby i okolic. Rozmowy z mieszkańcami…

Gepostet von Dorota Arciszewska-Mielewczyk am Montag, 12. August 2019

Anna Fotyga urodziła się w Lęborku, w wieku 8 lat wraz z rodzicami przeniosła się do Trójmiasta. Karierę rozpoczęła w Komisji Krajowej NSZZ Solidarności. Od 1989 do 1991 pracowała, a następnie kierowała Biurem Spraw Zagranicznych Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Była bliskim współpracownikiem ówczesnego wiceprzewodniczącego Związku Lecha Kaczyńskiego. W latach 2006–2007 minister spraw zagranicznych (była pierwszą kobietą na tym stanowisku) i przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej, w latach 2007–2008 szef Kancelarii Prezydenta RP, posłanka na Sejm VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VIII i IX kadencji. W wyborach w 2019 roku uzyskała poparcie 160 517 głosujących, startując z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości.

Dorota Arciszewska – Mielewczyk pochodzi z Gdyni. W 2004 r. zainicjowała powstanie Powiernictwa Polskiego, jest również członkiem honorowym Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych oraz członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Od lipca 2007 jest członkiem Rady Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie. Aktywnie działa na rzecz Polonii w Niemczech. W parlamencie zasiada od 1997 roku – posłanka na Sejm III, IV, VII i VIII kadencji, senator VI i VII kadencji. Zajmuje się sprawami Polonii w Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Poprzedni artykułRekordowy wynik zbiórki na Niebieskich Bohaterów ze Stowarzyszenia Niebieski Skarb
Następny artykułPiesi oraz rowerowi pielgrzymi z powiatu lęborskiego dotarli już na Jasną Górę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj