Niebiescy Bohaterowie - Stowarzyszenie Niebieski Skarb
Ambasador Niebieskich Bohaterów / foto: Małgorzata Prochowska

Rekordowa kwota 49.463,30 zł trafiła na konto Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Leborka. To efekt prowadzonej po raz drugi kampanii informacyjnej „Niebieskich Bohaterów”.

Środki przekazano w ramach 1% podatku za rok 2018. Zgromadzone pieniądze wesprą terapię dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Wciąż można przekazywać wsparcie dla Niebieskich Bohaterów szybkim przelewem bankowym na stronie www.niebiescybohaterowie.pl >>

– Pomógł pozytywny przekaz, skuteczna promocja, świetny Ambasador Niebieskich Bohaterów w którego wcielił się uczeń LO nr 1 Konrad Bloch i który odwiedził wiele miejsc w Lęborku. Przekuło się to na sukces zbiórki. Dla nas te dzieci są bohaterami i tak chcemy je pokazywać – mówi Agnieszka Pujsza – Pomorska, prezes Stowarzyszenia Niebieski Skarb. – Dziękuję wszystkim podatnikom. Zapewniam, że dobrze i racjonalnie wykorzystamy te pieniądze. W 2018 roku dofinansowaliśmy 1300 godzin specjalistycznej terapii, która jest bardzo kosztowna. Pozyskane środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby. –

W tej edycji akcji „Niebieskich Bohaterów”, do aktywnego promowania przesłania kampanii dołączyli także rodzice podopiecznych Stowarzyszenia Niebieski Skarb – nagrali wideo, w którym mówili o tym dlaczego ich dzieci są bohaterami.

Autyzm – wystarczy zrozumieć – Rodzice o swoich Niebieskich Bohaterach

Zapytaliśmy rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, co sprawia, że maluchy są dla nich bohaterami każdego dnia… Drobne sprawy, które mogą wydawać nam się najbardziej błahe. Gdy w grę wchodzi autyzm, potrzeba wiele zrozumienia.Możesz pomóc! ? Wejdź na www.niebiescybohaterowie.pl przekaż już dziś darowiznę lub wpisz numer KRS 0000470550 na sprawozdaniu PIT i przekaż swój 1% podatku na terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Gepostet von Niebieski Skarb am Montag, 15. April 2019

Zebrana za rok 2018 kwota jest o 7,5 tysiąca zł większa niż rok wcześniej, kiedy to „Niebieski Skarb” zebrał  41.975,30 zł.  

O Stowarzyszeniu Niebieski Skarb

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia, prelekcje czy wreszcie akcje edukacyjne jak choćby coroczny Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim.

Opis działalności Stowarzyszenia Niebieski Skarb w roku 2018 można znaleźć na stronie organizacji >>

Poprzedni artykułCzy Łeba to kiczowaty skansen nadmorskiego miasteczka z lat 90?
Następny artykułMEP Anna Fotyga oraz poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk odwiedziły Łebę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj