Grupa „Siema, tu Ziemia” znów przystępuje do działania. W niedzielę 11 sierpnia o godz. 12:00 na Placu Pokoju rozpocznie się druga edycja akcji #PODNIEŚFAJKĘ. To otwarte zaproszenie dla wszystkich, którym los naszej planety, ale także czystość najbliższego otoczenia, nie są obojętne.

#PODNIEŚFAJKĘ jest wyjątkową inicjatywą, która zgodnie z obietnicą organizatorów, ma teraz swoją kontynuację. Polega na wspólnym zbieraniu petów, kiepów, niedopałków papierosów rzucanych beztrosko przez palaczy.

Było super, dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Wiele osób nas zaczepiało, pytało, komentowało i pochwalało inicjatywę, niektórzy pomogli. Każda mała zmiana się liczy bo tworzy dużą. Każdy słoik czy osoba – mówiła Zofia, jedna z organizatorek, opisując pierwszą edycję akcji #PODNIEŚFAJKĘ.

Organizatorzy proszą chętnych do udziału w akcji, o zaopatrzenie się w podręczny pojemnik na zbierane śmieci – np. słoik. Niespodziankę dla uczestników przygotowała Drukarnia INES.

Pod koniec maja, w pierwszej edycji pozostałościami po palaczach zapełniono dwa 60-litrowe worki na śmieci.

Było super, dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Wiele osób nas zaczepialo, pytalo, komentowało i pochwalalo inicjatywę,…

Gepostet von Siema, tu Ziemia am Sonntag, 26. Mai 2019

Pety gorsze niż plastikowe słomki

Najnowszy raport Ocean Conservancy wskazuje, że niedopałki stanowią większy problem niż plastikowe słomki, do eliminacji których nawołują ostatnie głośne kampanie społeczne. Jak tłumaczą ekolodzy, stosowane w papierosach filtry produkowane są z octanu celulozy, tworzywa sztucznego, które nie ulega biodegradacji.

Phillip Morris International, jeden z największych amerykańskich koncernów tytoniowych, właściciel marki Marlboro, przekonuje, że to sami palacze muszą zmienić swoje złe nawyki związane z zaśmiecaniem. Firma aktywnie wspiera kampanie przeciwdziałające zaśmiecaniu i nawołujące do właściwej utylizacji niedopałków.

Poprzedni artykułSzpital w Lęborku znów bez dyrektora! Hajdenrajch pokazał bezwartościowy plan naprawczy i odchodzi
Następny artykułRuchome wydmy trzeba odwiedzić! Lista pomorskich atrakcji Anity Demianowicz z Turystycznych Mistrzostw Blogerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj