Podróżniczka Anita Demianowicz z Gdańska, reprezentując województwo pomorskie, uczestniczy w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. W swoim artykule pt. „11 rzeczy, które warto zrobić w pomorskim„, na pierwszym miejscu umieściła odwiedziny na polskiej Saharze – czyli ruchomych wydmach, wędrujących po wybrzeżu Słowińskiego Parku Narodowego.

Na Anitę Demianowicz w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów można głosować na stronie www.mistrzostwablogerow.polska.travel

Przedstawiając ruchome wydmy w okolicach Łeby, Anita opisuje zapierające dech widoki, po które trzeba mozolnie wspinać się w górę piaszczystego zbocza. Jeśli zawędrujemy w odpowiednie miejsce, możemy naprawdę poczuć się jak na pustyni – mówi autorka.

Wspinam się mozolnie krok po kroku i czuję się, jakbym faktycznie przemierzała saharyjską pustynię. Stopy brną w piachu i każdy krok kosztuje sporo wysiłku. W końcu wchodzę. Przede mną rozlega się piaszczysta przestrzeń. Nie to nie Oman czy Maroko, ale Polska i ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Słońce powoli chyli się ku zachodowi, zaraz zniknie za wydmą. Wspinam się więc jeszcze wyżej. Stąd widok dosłownie zapiera dech. Wydmy ciągną się niemal po horyzont i tam stykają się z morzem. Nigdy nie przypuszczałam, że w Polsce znajduje się miejsce, w którym można się poczuć jak na prawdziwej pustyni.

Anita Demianowicz

W swoim wpisie Anita Demianowicz oprócz Słowińskiego Parku Narodowego i wydm, przedstawia także przedwojenną latarnię w Stilo, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, dom podcieniowy na Żuławach czy gdańskie żurawie stoczniowe.

CZYTAJ CAŁY WPIS NA BLOGU ANITY: 11 rzeczy, które warto zrobić w pomorskim >>

Kochani na blogu jest już drugi tekst, który pojawił się w ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Jest w nim m.in o…

Gepostet von Anita Demianowicz Podróże / Fotografia / Reportaż am Donnerstag, 8. August 2019

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 59 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. 8 lipca blogerzy rozpoczęli rywalizację ze sobą. Każdy z nich musi przygotować minimum trzy wpisy na bloga, stworzyć dwa materiały wideo i zamieścić po 9 postów na platformach społecznościowych – Facebook i Instagram, które będą ukazywać atrakcyjne, ale wciąż nieodkryte miejsca znajdujące się w reprezentowanym przez danego blogera regionie. Poprzez tę akcję Polska Organizacja Turystyczna chce zainspirować Polaków do podróży w mniej znane zakątki kraju.

Przed nami 42 dni pasjonującej rywalizacji między blogerami. Jak pokazała zeszłoroczna edycja konkursu, polscy influencerzy potrafią w ciekawy sposób pisać o naszej ojczyźnie. Chciałbym, żeby zarówno tegoroczne, jak i zeszłoroczne wpisy były pomysłem na wyjątkowe spędzenie wakacji — powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

O tym, kto wygra, zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Zwycięzców poznamy pod koniec września podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki. Zwycięzca konkursu otrzyma 14,5 tys. zł netto i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Bloger, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę w wysokości 10,5 tysięcy zł netto, a nagroda za trzecie miejsce wyniesie 9 tys. zł netto.

Poprzedni artykułW niedzielę kolejna akcja sprzątania Lęborka przez ekipę „Siema, tu Ziemia”
Następny artykułPielgrzymka rowerowa mieszkańców powiatu lęborskiego do Jasnej Góry jest już w Licheniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj