Pogoń Lębork - Wda Lipusz

81 minut czekali kibice na pierwszego gola w meczu Pogoni Lębork, inaugurującym nowy sezon IV ligi na lęborskim stadionie. Niestety, gola strzelił zawodnik przyjezdnej Wdy Lipusz, i było to także ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

W mecz od początku dobrze weszli goście, którzy często przedzierali się pod pole karne Pogoni i z przebiegu meczu wypracowali więcej sytuacji bramkowych. Największe zagrożenie stwarzał późniejszy strzelec bramki Kacper Plutowski. W przerwie trener Waldemar Walkusz dokonał trzech zmian w środku pola. Gra trochę się ruszyła, Pogoń śmielej atakowała, niestety nie udało się zdobyć bramki. Zrobili to goście, a dokładniej w 81 minucie Plutowski, który z 18 metrów pokonał Katzora.

– Wda zasłużyła na zwycięstwo. Obawiałem się tego spotkania, wierząc, że to jednak my na inauguracje wygramy pierwszy mecz. Wierzyłem w zespół. Natomiast przez całe spotkanie wyszło to zupełnie inaczej, pretensje możemy mieć tylko do siebie. Wygrał zespół, który chciał wygrać – mówił po meczu Waldemar Walkusz, trener Pogoni Lębork.

Konferencja prasowa po meczu Pogoń Lębork – Wda Lipusz 0:1

Zapis wideo konferencji po meczu Pogoń – Wda Lipusz 0:1. W spotkaniu udział wzięłi trenerzy Tomasz Bąkowski (Wda Lipusz) oraz Waldemar Walkusz (Pogoń) oraz zawodnicy Kacper Plutowski (Wda) i Michał Katzor (Pogoń).