Pracuś kontra białaczka - Gmina Cewice

W czwartek 15 sierpnia na stadionie Leśnika Cewice odbędzie się Rodzinny Piknik Odpustowo-Pracusiowy. Impreza charytatywna dla Jasia Pracowiaka połączona z biegiem oraz meczem, na której zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych.

Podczas imprezy odbędzie się Bieg Charytatywny „Piątka dla Jasia” dla dzieci i dorosłych. Zapisy od godz. 14:00 – wpisowe dorośli 10 zł, dzieci 5 zł – cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Jasia. Start biegu na dystansie 500 m dla dzieci (do 14 lat) o godz. 16:30. Dorośli, na dystansie 5 km wystartują o godz. 17:00.

Wcześniej, bo już o godz 13:00 w kościele pw. NMP w Cewicach odbędzie się msza i koncert odpustowy w wykonaniu Scholi Parafialnej z Siemirowic.

W trakcie imprezy odbędzie się także Turniej Karciany Gry w Baśkę.

Pomagać można już teraz – zapraszamy na fanpage Pracuś kontra Białaczka, gdzie trwają charytatywne licytacje.

????Akcja 002-Licytacja! ????Na licytacje "idzie" fajne damskie polo ufundowane przez Danelli Eliza Bizewska-Lipiec ?…

Gepostet von Pracuś kontra Białaczka am Mittwoch, 7. August 2019

Jaś ma 7 lat. Wraz z rodzicami i siostrą Zuzią mieszka w miejscowości Lesiaki. Uwielbia chodzić na zajęcia dodatkowe, basen, bawić się w chowanego, czytać książkę „Bambi” i oglądać bajkę „Masza i Niedźwiedź”. W kwietniu jego codzienność została przerwana przez diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Od tej pory Jaś większość czasu spędza w szpitalu. Obecnie jest poddawany chemioterapii i nie wymaga przeszczepienia. Jego marzeniem jest jak mówi: „Wyjść z choroby, wrócić na lekcje i skończyć szkołę”. Przebywając na oddziale hematologii dziecięcej Jaś zaprzyjaźnił się z rówieśnikami, którzy potrzebują przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, dlatego postanowił zaapelować: „Pomaganie masz w genach, możesz uratować komuś życie!”.

Poprzedni artykułEdukowali lęborczan w ramach akcji #PODNIEŚFAJKĘ. Przy okazji zebrali kilka worków niedopałków
Następny artykułPogoniści nie podołali presji? W pierwszym ligowym meczu przegrali z Wdą Lipusz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj