Mariusz Błaszczak w Łebie

1 lipca Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w Łebie ogłosił założenia programu promującego służbę w Wojsku Polskim.  Kolejne etapy kampanii będą realizowane w dwóch formach.  W trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego. Pojawią się w 3 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko – mazurskim.  

Podczas pikniku w Łebie można było zapoznać się z warunkami służby żołnierzy, ale także zobaczyć wojskowy sprzęt – m. in. KTO Rosomak, wyrzutnię rakiet MlV, pojazdy wojskowe i broń będącą na wyposażeniu jednostek wojsk specjalnych. 

Minister Błaszczak podczas pikniku poinformował o drugiej inicjatywie, którą rozpoczyna Wojsko Polskie, a która łączy się z kampanią rekrutacyjną „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, czyli tzw. „Wojskowe wyzwanie”. Przez całe wakacje każdy z nas, na jeden dzień, będzie mógł stać się żołnierzem i wziąć udział w zajęciach w terenie jednostek w całej Polsce. Uczestnicy nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

Minister Błaszczak w swoim wystąpieniu podkreślał, że podstawą bezpieczeństwa Polski i Polaków, oprócz zmodernizowanego Wojska Polskiego oraz więzi sojuszniczych, jest Wojsko Polskie, stąd konieczność zwiększeni liczebności armii.

Poprzedni artykułPogoda na weekend 28 – 30 czerwca – przyjemna pogoda nad morzem
Następny artykułKolejne aresztowania w sprawie zabójstwa mieszkanki Janowic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj