Turniej siatkówki w Łebieniu

30 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbył się Wiosenny Turniej Piłki  Siatkowej. Kolejny turniej siatkarski pod patronatem Wójta Gminy, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

W szranki o puchar Wójta Ryszarda Wittke stanęło sześć drużyn: Fiona Team Łebień, Cewice, Łeba, Janowice, Redkowice i drużyna Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Grano w dwóch trzyosobowych grupach systemem „każdy z każdym” po dwa sety do „21” bez gry na przewagi. Drużyny z miejsc 1-2 awansowali do półfinałów i grali na krzyż: A1-B2 i B1-A2. Zwycięscy walczyli o I miejsce a przegrani o miejsce III. Drużyny z miejsc trzecich w grupie rozegrali mecz o miejsce V. W składzie każdej drużyny musiała grać kobieta.

Otwarcia turnieju dokonał  Wójt Gminy Ryszard Wittke oraz Monika Włusek, radna z Łebienia. Następnie Edward Nagórski  przeprowadził losowanie, przedstawił regulamin turnieju i sposób jego rozegrania.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się  drużyny z Cewic i Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Podobnie jak w spotkaniu w grupie (oba zespoły grały w grupie A) lepszym zespołem okazali się siatkarze z Cewic wygrywając 2:0, a siatkarz tej drużyny Arkadiusz Sztermel został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Natomiast zawodniczka Urzędu Gminy Ada Tomasiewicz została wybrana najlepszą siatkarką sobotniego imprezy. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Redkowic, który pokonał ekipę Janowic  małymi punktami. Po dwóch regulaminowych setach wynik brzmiał 1:1. Pierwszy set dla Janowic 21-19 a drugi dla Redkowic 21-16 (+3). Emocji nie zabrakło również w meczu o piąte miejsce, w którym spotkały się siatkarze z Łeby  z  Fioną Team Łebień. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli siatkarze z Łebienia.

Mecze sędziowali Łukasz Romaniuk i Paweł Boniaszczuk, siatkarze klubu SPS Lebork. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju i jego przygotowaniem czuwał Edward Nagórski i Błażej Makurat. Zabezpieczenie medyczne Iwona Stawarz.

Po zakończonym turnieju wszystkie drużyny otrzymały z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Łebieniu Krzysztofa Wojtysiaka pamiątkowe puchary, dyplomy,  a najlepsza zawodniczka i zawodnik statuetki.

Poprzedni artykułCO Z DROGĄ DO POPOWA?! Gmina Cewice musi dołożyć więcej kasy, inaczej remontu nie będzie
Następny artykułGminno-powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Redkowicach 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj