Powstają nowe placówki opiekuńczo-wychowawcze w powiecie lęborskim

11 stycznia 2019 r. odbył się pierwszy odbiór częściowy – stanu zerowego obu budynków. Wcześniej wykonawca dokonał rozbiórki istniejącego na działce budynku gospodarczego oraz wykonał roboty ziemne. W grudniu wykonano szalowanie i wylewanie ław fundamentowych. Tuż po nowym roku wykonane zostały wylewki pod posadzki. Aktualnie na ukończeniu znajduje się etap wznoszenia wewnętrznych i zewnętrznych ścian parteru do poziomu stropu nad parterem oraz montaż nadproży okiennych i drzwiowych. Powierzchnia ścian wykonanych z bloczków betonu komórkowego wyniosła blisko 1650 m kw. Kolejnym etapem robót będzie wykonanie stropów.

Dwa nowe budynki placówki opiekuńczo – wychowawczej powstaną zgodnie z zapisami ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Domy będą energooszczędne i z zastosowaniem systemów redukujących do minimum emisję CO2. Ogrzewane będą nowoczesnymi dwoma kotłowniami gazowymi o łącznej mocy 36,4 kW. Energooszczędność i zgodność ze standardami ochrony środowiska idzie w tym przypadku w parze z funkcjonalnością. W każdym z obiektów na parterze znajdzie się część dzienna z dużym salonem i otwartą kuchnią, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, łazienki oraz jednostanowiskowy garaż. Na piętrze zostaną zlokalizowane 2-osobowe pokoje dziecięce, łazienki, osobne WC, dodatkowy aneks kuchenny i wspólny hol, przeznaczony do rekreacji.

W placówkach znajdą się miejsca dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia, pozbawionych opieki i wychowania ze strony rodziców naturalnych.

Poprzedni artykułPowiatowa Rada Sportu wznowiła działalność
Następny artykułOgłoszono konkurs na dyrektora lęborskiego szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj