W niedzielę w trasę wyruszą dwa pierwsze zamówione przez Samorząd Województwa Pomorskiego pociągi. Kolejne dwa przyjadą na Pomorze jeszcze w tym roku. Samorząd zakupił łącznie dziewięć pociągów, ostatnie z nich dołączą do pomorskiego taboru na przełomie 2019 i 2020 roku. Koszt tego zamówienia wyniósł 221 mln zł.

Każdy z pociągów pomieści blisko 550 pasażerów. Podróżowanie Impulsami będzie szybsze (prędkość maksymalna to 160 km/h) oraz wygodniejsze m.in. dla rowerzystów, ponieważ w każdym z pojazdów zagwarantowanych jest minimum 20 miejsc rowerowych. Pojazdy będą mieć 195 miejsc siedzących stałych oraz minimum 30 miejsc siedzących uchylnych, liczba miejsc stojących ma być obliczona według parametru 4 osoby na metr kw. Znajdą się w nich po dwie toalety, w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pociągach będzie sieć WiFi, klimatyzacja, system zliczania pasażerów, system informacji wizualnej i akustycznej, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.

Impulsy 45WE produkowane przez firmę Newag z Nowego Sącza to jedne z najnowocześniejszych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT), jakie kursują po polskich torach. W przyszłości będą mogły także wjeżdżać na linię PKM po jej elektryfikacji planowanej w latach 2020-2023.

Poprzedni artykułKULISY WŁADZY. Szokujące oświadczenie Macieja Barańskiego. Szreder: pani Szarej absolutnie nie można wierzyć
Następny artykułZawodnicy Gardy Wicko z sukcesami wystąpili na imprezie w Gdyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj