Podczas sobotniej 01.05 konferencji prasowej w Lęborku, lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości omówili założenia Krajowego Planu Odbudowy, którego losy wkrótce rozstrzygną się w Sejmie. Jak zapowiedzieli, ze środków które przypadną Polsce w ramach unijnego Funduszu Odbudowy, aż 1 300 000 000 złotych (jeden miliard trzysta milionów) miałoby trafić do powiatu lęborskiego.

Krajowy Plan Odbudowy to olbrzymia szansa rozwoju dla naszego kraju i regionu. Środki będą mogły zostać wykorzystane na rozwój lokalnej infrastruktury oraz wiele kluczowych dla mieszkańców inwestycji. Zagłosowanie przeciw, to zagłosowanie przeciw rozwojowi Lęborka jak i powiatu lęborskiego – mówili działacze PiS. – Te pieniądze to szansa na rozwój infrastruktury w powiecie lęborskim. Budowa nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych. To szansa dla polskich rodzin, przedsiębiorców, pracowników, seniorów i młodych ludzi.

W konferencji uczestniczył wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski, radna sejmiku wojewódzkiego Mirosława Kaczyńska, radni miejscy klubu PiS, członkowie lokalnych struktur partii.

Krajowy Plan Odbudowy (KPO) to program reform i projektów strategicznych. Jak zapowiada rząd, ma on na celu wzmocnienie odporności gospodarczej i społecznej kraju oraz budowę potencjału polskiej gospodarki na przyszłość. KPO ma odbudować kondycję gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa i uczynić ją bardziej odporną na przyszłe nieprzewidziane okoliczności. Otrzymane w ramach programu pieniądze mają być przeznaczone na modernizację technologiczną, trafić do rodzimych firm oraz poprawić jakość życia Polaków i konkurencyjność gospodarki.

Więcej o planie: https://www.gov.pl/web/planodbudowy oraz http://liczysiepolska.gov.pl/

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE. Rząd przyjął już projekt takiej ustawy. Teraz ustawa trafi do parlamentu – Sejm rozpatrzy ją 4 maja na dodatkowym posiedzeniu. Wielokrotnie sprzeciw wobec ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej wyrażała Solidarna Polska. Niezgoda koalicjanta zmusiła Prawo i Sprawiedliwość do negocjacji z opozycją. Gotowość do rozmów wyraziła Lewica. Jej przedstawiciele wynegocjowali z rządem zawarcie w Krajowym Planie Odbudowy swoich postulatów.

Lęborscy działacze Prawa i Sprawiedliwość wyszli do lęborczan także w niedzielę. 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na ulicy Staromiejskiej wręczali mieszkańcom biało-czerwone chorągiewki. Natomiast w poniedziałek, dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja składali kwiaty pod Obeliskiem Niepodległości w Lęborku.

Poprzedni artykułGmina Wicko uruchamia Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
Następny artykułPływaczka Weronika Klejna z brązowym medalem Mistrzostw Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj