Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lęborskiego, który zorganizowano przez wideokonferencję 1 kwietnia, zdominowany został przez temat epidemii koronawirusa w naszym regionie.

Od 1 kwietnia, wraz z osobą, która zobowiązana jest przejść kwarantannę, będzie ona stosowana również wobec osób z nią mieszkających. W działaniach zabezpieczających, policję wesprze straż miejska i gminna oraz Żandarmeria Wojskowa. By zapobiec ryzyku rozprzestrzeniania się patogenu, bezwzględnie będzie egzekwowany zakaz zgromadzeń i wymagane odległości między osobami przebywającymi w przestrzeni publicznej. Komendant Policji zwrócił uwagę, by nie podchodzić emocjonalnie do wizerunku policjanta czy żołnierza w stroju ochronnym. Jak zapewnił Zbigniew Barański, szef lęborskiego Sanepidu, w powiecie lęborskim nie ma na dzień dzisiejszy ani jednego przypadku potwierdzonego zakażenia.

Podczas spotkania omówiono także możliwość tworzenia na terenie miast i gmin tzw. izolatoriów, a więc miejsc, w których mogłyby przebywać w całkowitej izolacji osoby chore, których stan nie wymaga hospitalizacji.

Więcej w artykule: Koronawirus głównym tematem zdalnego konwentu samorządowców powiatu lęborskiego >>

Poprzedni artykułWójt Gminy Wicko: Nie wstydźmy się nosić maseczki ochronne!
Następny artykuł5000 zł zapomogi dla mikroprzedsiębiorców z możliwością umorzenia spłaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj