Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamiają społeczny projekt weryfikacji treści #FakeHunter. Poszukiwani są liderzy opinii, osoby zaangażowane społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami.

Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie http://bit.ly/fakehunter

Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.Obok oficjalnych komunikatów instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.

Możliwość zgłaszania treści przez Internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii. W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowe powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Poprzedni artykułJak uchronić się przed koronawirusem? Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia WHO
Następny artykułNaruszenie kwarantanny w Lęborku. Policjanci zatrzymali mężczyznę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj