fot. nadesłane

W Nowej Wsi Lęborskiej rozpoczęła się kolejna edycja kursu umiejętności cyfrowych dla seniorów w ramach projektu MEW@ (Media Education with Activity) organizowanego na Pomorzu przez Fundację Partycypacji Społecznej.

Szkolenia adresowane są do osób powyżej 65. roku życia. Uczestnicy będą podnosić swoje kompetencje w grupach 10-cio osobowych. Seniorzy poznają tajniki komputera, aby stał się łatwym narzędziem robienia zakupów, opłacania rachunków, korzystania z multimediów, w tym portali społecznościowych, a nawet prowadzenia bloga. Miłym akcentem na koniec kursu będzie przyznanie każdemu uczestnikowi tabletu, aby potem swobodnie korzystać z niego do swoich prywatnych celów.

Kursanci będą mogli swobodnie wpływać na przebieg zajęć prowadzonych przez Sławomira Łukaszuk. Wsparcie trenera będzie służyło wdrażaniu pomysłów uczestników w przyjaznej atmosferze kreatywności.

Chętni mogą zgłaszać chęć udziału w szkoleniu u Agnieszki – koordynatorki projektu pod nr tel. 884 831 999.

Zdobyte doświadczenie i entuzjazm zadowolonych seniorów, którzy brali już udział w tego rodzaju szkoleniu, ogromnie cieszą organizatorów. Takie wrażenia są bowiem dowodem na to, jak ciekawie prezentowana  wiedza wpływa na zapał uczenia się osób w każdym wieku.

Poprzedni artykułKonrad i inni potrzebują naszej pomocy! Wielka akcja rejestracji dawców szpiku
Następny artykułInwestor poszukuje gruntów pod farmy fotowoltaiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj