Lębork LGBT

Już ponad 700 osób podpisało się pod projektem uchwały pn. „O wolności Gminy Miasta Lębork od ideologii LGBT i gender”. Projekt przygotował specjalnie powołany w tym celu komitet.

Lęborczanie, którzy podpisali się pod obywatelską inicjatywą, sprzeciwiają się m.in obecności tęczowej propagandy i seksedukacji w szkołach. W Radiu Maryja podczas o inicjatywie mówił Bogusław Mejna, przewodniczący lęborskiego komitetu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej o mieście wolnym od ideologii LGBT i gender.

– Ostatnie sytuacje na tzw. marszach równości pokazały wszystko, a może to jest dopiero początek profanacji uczuć religijnych, wyśmiewania się z Mszy św., z religii katolickiej. W tej uchwale tak wszystko jest napisane, żebyśmy my, również jako katolicy, mieli wolność do swojej wiary, żebyśmy nie byli wyśmiewani. Walczymy o swoją wolność i wolność naszych rodzin pod względem religijnym. To na pewno nie dotyczy tylko katolików, ale dotyczy wszystkich chrześcijan i innych religii, dlatego że są to ugrupowania lewicowe, które z religią są na bakier – mówił Bogusław Mejna.

Czy projektem uchwały zajmie się na najbliższej sesji Rada Miejska w Lęborku?

– Dla rady jest to trudny temat, ale ze zdaniem mieszkańców trzeba się liczyć. Jak byśmy nie zagłosowali, znajdą się ludzie niezadowoleni. Na co dzień w Lęborku nie spotykamy się z przejawami dyskryminacji. Ta uchwała może bardziej podzielić ludzi niż połączyć. To, że do rady miejskiej wpłynie przeciwstawny projekt uchwały, być może pomoże radnym w wyrażeniu swojego zdania – powiedział Jarosław Litwin, przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku.

Pod koniec marca, radny Zbigniew Rudyk prosił burmistrza o przygotowanie uchwały dot. wolności miasta od ideologii LGBT >>

Poprzedni artykułZidentyfikowano ciało wydobyte z wraku „Wilhelma Gustloffa” w pobliżu Łeby
Następny artykułOpalanie topless nad Bałtykiem? Słowiński Park Narodowy nie ma plaży dla naturystów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj