Opalanie się nago może przeszkadzać innym turystom, więc w Słowińskim Parku Narodowym nie ma wyznaczonych do tego miejsc. Dyrekcja wydała w tej sprawie specjalny komunikat.

Naturyści korzystają nieformalnie z plaży między Czołpinem a Łebą, na granicy z terenem należącym do Słowińskiego Parku Narodowego. O pomyłkę nietrudno, wystarczy że goły turysta rozłoży koc kilkadziesiąt metrów za daleko.

Oficjalny komunikat opublikowano na stronie internetowej SPN.

Informujemy, że na terenie SPN nie ma wyznaczonych plaż dla naturystów. Park nigdy nie wyrażał zgody na ich lokalizację. Plaża usytuowana w Łebie powstała z inicjatywy Miasta Łeby i zlokalizowana została na zachód od portu jachtowego w Łebie w kierunku granicy z SPN. Wszystkie miejsca udostępniane w Parku zatwierdzane są Zarządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 lutego 2017 r. w sprawie zadań ochronnych dla Słowińskiego Parku Narodowego (z póź.zm.). Plaże naturystyczne w zarządzeniu tym nie figurują. Jednocześnie informujemy, ze rozbieranie się poza miejscami oficjalnie wyznaczonymi może stać w sprzeczności z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych.

Komunikat z dodatkowym rozwinięciem opublikowano także na Facebooku.

Upał, gorąco, niektórzy chcą zrzucić z siebie wszystko, nie zważając na to, że z plaży korzystają też tekstylni, którym…

Gepostet von Słowiński Park Narodowy am Montag, 29. Juli 2019
Poprzedni artykułKilkuset mieszkańców podpisało projekt uchwały o wolności Lęborka od ideologii LGBT
Następny artykułRada Dialogu do spraw Równego Traktowania powstanie w Lęborku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj