Krzysztof Wetta - Jan Kużownik - Urszula Krygier-Nowak

Krzysztof Wetta (dyrektor SP nr 5 w Lęborku, przewodniczący PiS w powiecie lęborskim), Jan Kużownik (właściciel pensjonatu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łebie) oraz Urszula Krygier-Nowak będą kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Krzysztof Wetta na liście PiS do Sejmu otrzymał pozycję nr 13. W wyborach samorządowych jesienią 2018 roku był kandydatem PiS na burmistrza Lęborka oraz do Rady Miejskiej w Lęborku. Z wyścigu po fotel burmistrza odpadł w pierwszej turze, ale zdobył mandat radnego – otrzymał 314 głosów. Nie chciał jednak zrezygnować z pracy dyrektora w podlegającej miastu szkole, więc Komisarz Wyborczy był zmuszony wygasić jego mandat radnego miejskiego.

Pozycję nr 20 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP zajmie Jan Kużownik – pełniący obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łebie oraz prowadzący w nadmorskiej miejscowości pensjonat wczasowy. 25. miejsce na liście PiS to kandydatka pochodząca także z Łeby – Urszula Krygier-Nowak, która w wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegała się o mandat do Rady Powiatu Lęborskiego.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w drugą niedzielę października czyli 13 października. W całym kraju będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Powiat lęborski jest częścią okręgu wyborczego nr 26 do Sejmu RP oraz okręgu wyborczego nr 62 do Senatu RP. Komitety wyborcze muszą do 3 września zarejestrować kandydatów na senatorów i listy kandydatów na posłów.

Poprzedni artykułDorota Arciszewska-Mielewczyk kandydatką PiS do Senatu RP w okręgu słupsko – lęborsko – wejherowskim
Następny artykułDruga porażka Pogoni Lębork w lidze. Przegrali z Wikędem Luzino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj