Dorota Arciszewska – Mielewczyk

Pełniąca obecnie mandat Posła na Sejm RP Dorota Arciszewska-Mielewczyk będzie w jesiennych wyborach kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 62 – obejmującym Słupsk i powiaty słupski, lęborski oraz wejherowski.

Dorota Arciszewska – Mielewczyk pochodzi z Gdyni. W 2004 r. zainicjowała powstanie Powiernictwa Polskiego, jest również członkiem honorowym Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych oraz członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Od lipca 2007 jest członkiem Rady Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie. Aktywnie działa na rzecz Polonii w Niemczech. W parlamencie zasiada od 1997 roku – posłanka na Sejm III, IV, VII i VIII kadencji, senator VI i VII kadencji. W obecnej kadencji Sejmu jest przewodniczącą Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, zajmuje się sprawami Polonii w Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2015 roku wybory do Senatu RP w okręgu nr 62 wygrał Kazimierz Kleina, członek Platformy Obywatelskiej. Urodzony w Sierakowicach i mieszkający w Łebie senator mandat pełni nieprzerwanie od 2007 roku, wcześniej był także posłem w latach 2005 – 2007 oraz senatorem IV kadencji w latach 1997 – 2001. Był również wojewodą słupskim i pierwszym demokratycznie wybranym burmistrzem Łeby, a także zasiadał w sejmiku pomorskim.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w drugą niedzielę października czyli 13 października. W całym kraju będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Powiat lęborski jest częścią okręgu wyborczego nr 26 do Sejmu RP oraz okręgu wyborczego nr 62 do Senatu RP. Komitety wyborcze muszą do 3 września zarejestrować kandydatów na senatorów i listy kandydatów na posłów.

Poprzedni artykułW Jastrzębiej Górze powstały najszersze plaże na pomorskim wybrzeżu
Następny artykułKrzysztof Wetta, Jan Kużownik, Urszula Krygier-Nowak kandydatami PiS do Sejmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj