Rekordowe temperatury na Pomorzu i w Polsce

W środę kulminacja fali upałów na Pomorzu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla południowej części województwa. Z prognozy zagrożeń wynika, że mogą się pojawić też burze. Temperatura w cieniu może osiągnąć nawet 35 stopni Celsjusza. Nad morzem będzie się wahać od 27 do 29 stopni. 

Wieczorem i w nocy w strefie nadmorskiej prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Mogą tam zostać wydane żółte alerty.

Ostrzeżenia wydawane są w trzystopniowej skali. Zgodnie z definicją IMGW, alert przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Poprzedni artykułOlivia Star w Gdańsku odkrywa plan wnętrz tarasu widokowego 130 metrów nad ziemią
Następny artykułCo warto wiedzieć przed wakacjami? Twoje prawa przypomina Rzecznik Konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj