Droga 214 do Łeby

Od 14 czerwca 2019 r. można już korzystać na całym przebiegu z nowej drogi do Łeby. Pierwotnie trasa miała być dostępna dla kierowców już rok wcześniej – w czerwcu 2018 roku.

Droga wojewódzka nr 214 została rozbudowana na odcinku o długości ok. 6,17 km od ronda w Łebie w kierunku miejscowości Wicko. W ramach projektu powstała także obwodnica Wicka o długości ok. 7,5 km.

Inwestycja miała na celu skrócenie czasu podróży miedzy miejscowościami turystycznymi oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu jazdy. Wzdłuż całego odcinka wybudowano ciąg obsługujący ruch pieszy i rowerowy. Na drodze zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przejścia dla płazów i małych zwierząt. Powstały również dwa obiekty mostowe zlokalizowane nad Strugą Charbrowską oraz Strugą Białogardzką.

Krótka relacja filmowa z otwarcia wyremontowanej drogi wojewódzkiej 214.

Gepostet von Samorząd Województwa Pomorskiego am Dienstag, 25. Juni 2019

Nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 214 został zrealizowany w ramach zadania „Rozbudowa i budowa drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Łeba-Białogarda wraz z budową obwodnicy m. Wicko”. Zadanie zostało sfinansowanie ze środków unijnych pochodzących z programu RPO WP 2014-2020 oraz ze środków własnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Całkowita wartość zrealizowanego projektu to kwota blisko 76 mln zł.

Wykonawcą rozbudowy drogi była firma Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa, zaś nadzór inwestorski pełniło konsorcjum firm WANT sp. z o.o. z Tczewa, Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak z msc. Zławieś Wielka i Niklas Maurycjusz z Gdańska.

Wszystkim mieszkańcom i turystom życzymy przyjemnej podróży do Łeby.

Poprzedni artykułEmil Miszk z Algorhythm zagrają na lęborskiej scenie LCK Fregata
Następny artykułSportowe podsumowanie roku w gminie Nowa Wieś Lęborska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj