Jak co roku Urząd Morski w Słupsku apeluje o rozwagę i przypomina o zasadach korzystania z kąpieli morskich.

1. Czerwona flaga oznacza ZAKAZ kąpieli nie tylko na odcinkach strzeżonych przez ratowników. W tej sytuacji NIE WOLNO wchodzić do wody. Korzystaj wyłącznie z kąpielisk STRZEŻONYCH. 

2. NIGDY nie pozwalaj dziecku na kąpiel w morzu bez opieki. Nie spuszczaj go z oka, a najlepiej bądź z nim w wodzie. Jedna osoba dorosła powinna zajmować się w wodzie opieką nad JEDNYM dzieckiem. 

3. Nie odpływaj zbyt daleko od brzegu, słuchaj poleceń ratowników i stosuj się do ich zaleceń. Nie wolno wypływać w miejsca oznakowane jako niebezpieczne. Fala bądź podwodny prąd są w stanie przewrócić nawet osobę dorosłą.

4. NIE WOLNO wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, a także leków mogących mieć wpływ na samopoczucie. Zrezygnuj z pływania, gdy nie czujesz się dobrze. 

5. Unikaj opalania się w wodzie na materacach i sprzęcie pływającym. Łatwo zasnąć i odpłynąć daleko od brzegu. Z reguły materace nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa i niezatapialności. 

6. NIGDY nie wbiegaj bezpośrednio do wody. Każdy akwen jest inny, głębokość i temperatura wody mogą Cię zaskoczyć.

7. NIGDY nie wchodź do morza po zmroku lub przy słabej widoczności. 

8. Jeśli widzisz osoby pod wpływem alkoholu wchodzące do wody lub dzieci bez opieki reaguj. Nie wahaj się wezwać ratownika czy policję.

9. Jesteś słabszym pływakiem niż Ci się wydaje. 

10. Za rok też będzie lato. Zdążysz się wykąpać w Bałtyku.

Poprzedni artykułRadny Zbigniew Rudyk wnioskuje o usunięcie masońskiego symbolu z lęborskiej kamienicy
Następny artykułCzysta woda w Łebie! Zobacz interaktywną mapę bezpiecznych kąpielisk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj