Emil Miszk - Jazz - Fryderyki - Lębork

Trębacz Emil Miszk, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii debiut jazzowy.

Tegoroczne Fryderyki, najważniejsze nagrody rodzimego przemysłu muzycznego, wręczane były w Katowicach. Jednym ze zwycięzców, w kategorii debiut jazzowy został Emil Miszk. Gra na trąbce, komponuje i aranżuje muzykę. Naukę gry na instrumencie rozpoczął jeszcze jako dziecko, w Państwowej Szkole Muzycznej w Lęborku. Potem studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku, zdobywając nie tylko dyplom, ale także bardzo staranne wykształcenie w dziedzinie kanonu muzyki klasycznej.

Młody artysta ma w dorobku współpracę z całą śmietanką lokalnej sceny jazzowej, grał m.in. z: Leszkiem Kułakowskim, Sławkiem Jaskułke, Tymonem Tymańskim i Wojtkiem Mazolewskim. Oprócz tego, że grywa z mistrzami, angażuje się także w działalność licznych zespołów. Jego trąbkę usłyszeć można w składzie takich formacji jak m.in.: Jan Konop Big Band, Dominik Bukowski Quartet, Critical Level, Michał Bąk Quartetto, Kamil Piotrowicz Sextet czy Tubicanatores Gedanensis, czyli kwartetu trąbek barokowych. Ale najważniejszym składem, w jakim gra, jest zespół Algorythm, z którym odnosi liczne sukcesy, nie tylko na lokalnej scenie. 

Poprzedni artykułUczczono pamięć ofiar marcowych wydarzeń 1945 roku w Lęborku
Następny artykułDruga edycja crossfitowych zawodów w Agoga Gym Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj