Sprzątanie cmentarza w Chocielewku

Mieszkańcy Chocielewka po raz kolejny postanowili wspólnym siłami doprowadzić do porządku historyczne miejsce w swojej miejscowości. W sobotę 23 lutego uprzątnęli drugi przedwojenny cmentarz.

Za nami kolejny dzień ciężkiej społecznej pracy. Mieszkańcy Chocielewka podjęli się karkołomnego zadania. Zakres prac był ogromny.

relacjonuje sołtys Roman Downar-Zapolski

Teren cmentarza był bardzo gęsto porośnięty krzakami i zaroślami, trzeba było usunąć mnóstwo uschniętych i powalonych drzew. 

Porządki na starym cmentarzu w Chocielewku.

Zapraszamy do zwiedzania cmentarza wpianego do rejestru zabytków. Dzięki ciężkiej pracy mieszkańców został on oczyszczony z krzewów i teraz wygląda znakomicie!

Gepostet von Chocielewko am Samstag, 23. Februar 2019


Dzięki zaangażowaniu dużej ilości mieszkańców – starszych i młodszych – oraz sprzętu, udało się to wykonać w ciągu jednego dnia. Dziękuję z całych sił wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, aby ratować pamiątki bardzo ciekawej historii Chocielewka.

dodaje sołtys.

CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Chocielewka uprzątnęli zaniedbany przedwojenny cmentarz

Opis Brüggemanna sporządzony w 1784 roku przedstawia Chocielewko jako wieś położoną nad rzeką Łebą posiadającą folwark, 4 chłopów, 5 zagrodników, 1 nauczyciela i 12 domów, a także kaplicę grobową z cmentarzem, gdzie mieszkańcy Chocielewa i Witoradza chowali zmarłych. Więcej o cmentarzach Ziemi Lęborskiej można przeczytać na stronie: www.cmentarze.lebork.pl

Poprzedni artykułZaproszenie na XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego
Następny artykułZaproszenie na oficjalną prezentację projektu nowego muzeum w Łebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj