Urząd Gminy Cewice

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku i Kierownik Posterunku Policji w Cewicach zapraszają na debatę społeczną zorganizowaną dla mieszkańców gminy. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie, mapie zagrożeń, chorobie ASF oraz pierwszej pomocy odbędą się 28 lutego o godz. 16:00 w sali obrad w Urzędzie Gminy w Cewicach.

Głównym celem debaty jest wspólna rozmowa o bezpieczeństwie mieszkańców gminy Cewice. Policjanci będą też mówić jak poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, aby uniknąć m.in. włamania do domu. Funkcjonariusze przekażą uczestnikom wiele cennych informacji jak postępować w sytuacji zagrożenia. Policjanci zachęcać będą również do korzystania z mapy zagrożeń, która działa już ponad 2 lata zarówno na terenie województwa pomorskiego jak i całego kraju. „Mapy” są istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie z mieszkańcami i instytucjami. Mapa zagrożeń jest innowacyjnym narzędziem, które pozwala zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją, w celu ujawniania i przeciwdziałania zagrożeniom. Pomaga też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

W spotkaniu poruszone zostaną również tematy związane z chorobą ASF oraz pierwszej pomocy. Na zaproszenie funkcjonariuszy w spotkaniu wezmą udział Wójt Gminy Cewice, ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawiciel Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Debaty, konsultacje społeczne oraz spotkania z mieszkańcami na zebraniach wiejskich organizowane w powiecie lęborskim mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Spotkania te pozwalają na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami poszczególnych miejscowości o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu mogą zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Poprzedni artykułMożna zgłaszać kandydatów do Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego 2018
Następny artykułZaproszenie na XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj