Park Kaczyńskich w Lęborku - ulica Grunwaldzka

Spore kontrowersje wśród mieszkańców Lęborka, rozbudziła masowa wycinka drzew w kwartale przy dworcu kolejowym. Związane z budową węzła przesiadkowego działania, tłumaczy Urząd Miejski, zapewniając, że w miejsce usuniętych roślin pojawią się nowe nasadzenia.

Rozległa inwestycja wymagała niestety wycięcia części drzew (m.in. 11 drzew w parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich). Wycinka prowadzona była w miejscach gdzie drzewa lub ich system korzeniowy koliduje z infrastrukturą drogową czy kanalizacyjną. W wielu miejscach udało się przeprojektować drogi, ścieżki rowerowe czy chodniki tak by wycinka nie była potrzebna. W ten sposób uratowano m.in. 24 drzewa na ulicy Warszawskiej. Projekt Lęborski Węzeł Przesiadkowy posiada odrębny plan nasadzeń. Przy ulicach Bohaterów Monte Cassino i Grunwaldzkiej przewidziano zasadzenie 62 drzew – platanów. W ramach drogowej inwestycji przy dworcu PKP przewiduje się zasadzenie 12 efektownych klonów palmowych oraz 500 sztuk traw ozdobnych oraz inne nasadzenia poza projektem po zakończeniu inwestycji.

Urząd Miejski w Lęborku – lebork.pl

Wykonawcą najważniejszych elementów Lęborskiego Węzła Przesiadkowego za ponad 25 mln zł jest firma STRABAG sp. z o.o. W ramach podpisanej umowy firma do lipca 2020 roku wybuduje węzeł przesiadkowy wraz z parkingami oraz wykona szereg prac związanych z budową kanalizacji deszczowej i remontem ulic przyległych do dworca PKP.

Wartość całego projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy” wraz z zakupem nowoczesnych autobusów dla ZKM wynosi 37 mln 500 tys. zł. Na ponad połowę kosztów tej dużej komunikacyjnej inwestycji miasto pozyskało dotację od Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 21 mln 255 tys. zł.

Lęborski Węzeł Przesiadkowy – ul. Bohaterów Monte Cassino (Lębork, 14.02.2019)

Jak miło się ogląda pracę zawodowców na Lęborskim Węźle Przesiadkowym ⚠? Fachowiec z ładowarki z ciężkimi krawężnikami poradził sobie w mig. Good job! ???

Gepostet von e-Lębork :: Miasto w sieci am Donnerstag, 14. Februar 2019
Poprzedni artykułMieszkańcy Chocielewka uprzątnęli zaniedbany przedwojenny cmentarz
Następny artykułIII Nowowiejski Pokaz Gołębi Rasowych i Drobiu Rasowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj