Temat lęborskiego szpitala poruszono podczas debaty nad ustawą budżetową, w trakcie 71. posiedzenie Senatu RP. Senator Kazimierz Kleina pytał również o decyzje związane z budową drogi S6.

– Mówimy o tym, że tak duże pieniądze są przeznaczone na służbę zdrowia, pan minister mówi o 98 miliardach zł. To dlaczego środki przeznaczone dla wielu szpitali powiatowych są na ten rok, na rok 2019, niższe, i to w stopniu znaczącym, niż były w roku 2018? Przykładem jest szpital w Lęborku, który dysponuje środkami zdecydowanie mniejszymi – pytał szefa rządu senator Kazimierz Kleina.

– Środki dla szpitali, zresztą w ramach reformy sieci szpitali, którą rozpoczął, zainicjował pan minister Radziwiłł, rosną. Jak jest w tym konkretnym szpitalu, musiałbym sprawdzić, ale wiem, że w przypadku ogromnej liczby szpitali, ogromnej większości – myślę, że w 99%, ale sprawdzę to – te środki są z roku na rok większe. A jeśli chodzi konkretnie o Lębork, to postaram się dodatkowo odpowiedzieć panu senatorowi – mówił Mateusz Morawiecki, prezes rady ministrów.

Senator Kazimierz Kleina pytał także o wstrzymanie budowy drogi ekspresowej nr 6 ze Szczecina do Gdańska. Premier odpowiedział, że budowa realizowana jest od Szczecina do Koszalina. – Zanim pojedziemy ze Szczecina do Gdańska, musimy też eską dojechać do Koszalina – podsumował, nie odnosząc się do sprawy budowy odcinków Gdańsk – Lębork, Lębork – Słupsk oraz Słupsk – Koszalin.

pytanie do premiera Morawieckiego, płace w budżetówce, szpital w Lęborku, S6

PYTAM PREMIERA MORAWIECKIEGO O PŁACE W BUDŻETÓWCE, S6 i SZPITAL W LĘBORKUZapytałem premiera o płace w sferze budżetowej. W budżecie założono, że ich wzrost wyniesie 2,3% przy inflacji na poziomie … 2,3% (tak zakłada rząd, a NBP już 2,5%). W praktyce z tym wzrostem może być kłopot.Zapytałem również o drogi ekspresowe, na które planuje się wydać mniej środków niż w ubiegłych latach, np. na naszą S6 ze Szczecina do Gdańska. Korzystając z okazji zapytałem również o służbę zdrowia, na którą wg budżetu planuje się wydać 98 mld złotych. To sporo, tylko dlaczego w stosunku do 2018 roku ogranicza się środki na szpitale powiatowe. Przykładem jest szpital w Lęborku, który dysponuje środkami zdecydowanie mniejszymi.

Gepostet von Kazimierz Kleina am Donnerstag, 24. Januar 2019
Poprzedni artykułLęborska Straż Miejska do likwidacji? Burmistrz stracił do niej zaufanie
Następny artykułAkcja dokarmiania żubra w Nadleśnictwie Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj