Pismo w sprawie rzekomego naruszenia dóbr osobistych otrzymał właściciel strony leborski24.pl. Radna Teresa Ossowska-Szara żąda w nim ujawnienia danych (adresów IP) osób komentujących artykuły, w celu podjęcia odpowiednich kroków prawnych.

Sprawa dotyczy grudniowych publikacji, w których informowaliśmy o wysokiej nagrodzie rocznej dla dyrektor lęborskiego szpitala, ogromnych odprawach dla samorządowców w związku z zakończeniem kadencji oraz oświadczeniu radnego Macieja Barańskiego, w którym mówił o powołaniu nowego zarządu powiatu.

Na stronie internetowej leborski24.pl pojawiło się gro nieprawdziwych informacji dotyczących mojej osoby – czytamy w piśmie od Teresy Ossowskiej-Szarej. – Artykuły i posty miały na celu tylko i wyłącznie zdyskredytowanie mojej osoby, w oczach opinii publicznej, jak też ośmieszenie urzędu Starosty. […] Wnoszę o podanie imion i nazwisk autorów artykułów oraz adresów IP osób, które dodały wyżej wskazane posty. Powyższe niezbędne jest w celu podjęcia odpowiednich kroków prawnych mających na celu ochronę moich słusznych interesówżąda była starosta.

Prawo do informacji o działaniach samorządu gwarantuje nam Konstytucja RP. Przypomina o tym właściciel strony leborski24.pl, który nie ma zamiaru spełniać żądań radnej Teresy Ossowskiej-Szarej.

Pani radnej potrzebne są korepetycje z zasad demokracji, bo najwyraźniej ich nie rozumie – mówi Jakub Urbański, właściciel strony leborski24.pl – Nie będziemy przekazywać żadnych danych, granice debaty publicznej nie zostały przekroczone, opublikowane informacje to fakty, podparte oficjalnymi dokumentami i publicznymi wypowiedziami – dodaje.

Informacje o poczynaniach byłej starosty odbiły się szerokim echem w lokalnej społeczności oraz mediach. Radna nie potrafiąc poradzić sobie z krytyką, upust emocjom dała podczas sesji Rady Powiatu Lęborskiego. Teraz uwagę skierowała na mieszkańców powiatu, którzy w Internecie odważyli się skrytykować jej działania.

Poprzedni artykułLęborczanin Tomasz Sobisz wyróżniony medalem Gloria Artis
Następny artykułIgor Konieczny wystąpi podczas 27. finału WOŚP w Lęborku! [PROGRAM]

17 KOMENTARZE

 1. Jeśli nie można zarzucić nic autorowi artykułów, bo były to tylko „fakty”, to dlaczego nie chce podać swoich danych? Przecież nic mu nikt by nie zrobił jeśli faktycznie przedstawił fakty poparte dokumentami.
  Czyżby te fakty były jednak „podkręcone”? 😉

  • Radna domaga się podania danych osób komentujących publikację, w tym numerów IP, to raczej nie wskazuje na kwestionowanie rzetelności przedstawionych daktów?

 2. Niektórym przypominają się lata PRL-u .Zapominają,że ich zadaniem jest służba wyborcom , bo za to dostają duże profity. Natomiast lokalna społeczność ma prawo patrzeć im na ręce i krytykować szkodliwe działania , albo zaniedbania.Straszenie internautów za wolność słowa jest poniżej krytyki.

 3. Tu chodzi o dane komentujacych a nie o dane autora strony,który przeciez jest znany jako redaktor redagujacy strone i publikujacy informacje 🙂

 4. Pani starosta za publiczne pieniądze chciałaby uprawiać prywatę ? no i to właśnie jest demokracja że każdy powie co o tym myśli

 5. powie to co myśli, ale nie wyzywa i nie wygraża, bo i takie komentarze się znajdują, Panie Piotrze, kulturalnie proszę nie dokładnie przeczytać komentarze internautów, a potem zastanowić się 2 razy, czy to też można podciągnąć pod demokrację

 6. „SKANDAL” TO TEN CAŁY NIEOBIEKTYWNY PORTAL! Nie przedstawia faktów, tylko szczuje ludzi na byłego starostę , były zarząd i przy okazji na Bogu ducha winny szpital. A może sprytnie odwraca uwagę od innych, prawdziwych skandali? Prawda, Panie Macieju B.? Czy ma Pan czyste sumienie ?

 7. „SKANDAL” TO TEN CALY NIEOBIEKTYWNY PORTAL! Nie przedstawia faktów, tylko szczuje ludzi na byłego starostę , były zarząd i przy okazji na Bogu ducha winny szpital. A może sprytnie odwraca uwagę od innych, prawdziwych skandali? Prawda, Panie Macieju B.? Czy ma Pan czyste sumienie ?

 8. Nie rozumiem dlaczego była staroscina tak wszystkim się teraz denerwuje. Ale przyznać taka nagrodę dla Pani Dyrektor szpitala to już wielka kpina. Dlaczego przez okres swojej kariery nic nie zrobiła by zadbać o zarobki pielęgniarek pracujacych w Domach Pomocy Społecznej. Dlaczego nie mogą zarabiać tak jak w szpitalu. Chyba sprawa muszą zająć się media. Mam nadzieję że już nie bawem co nie którzy będą trząsc portami. Niech wszyscy zobaczą ile personelu zostaje na dyżurze i jak wygląda ogólne zabezpieczenie. Przyda się Jaworowicz i TVN. Pozdrawiamy Leborski samorząd. Może obecna Pani Starosta za to wszystko się weźmie.

 9. Administrator danych obowizany jest zgodnie z prawem na ujwanienie takich danych na wniosek poparty uzasadnieniem. Tak jak mamy demokracje i prawo wypowiedziec swoje zdanie tak tez nie mamy prawa nikogo zniewazac.
  Nikt nie jest w internecie anonimowy mimo, ze tak myslimy…
  Co byscie zrobili gdyby ktos pisal tak o Was?
  Osobiscie kiedys mialam takiego stalkera ale moja sprawa skutecznie zajela sie policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj