Teresa Ossowska - Szara, Lidia Kodłubańska
Teresa Ossowska - Szara, Lidia Kodłubańska

31 grudnia dyrektor lęborskiego szpitala Lidia Kodłubańska złożyła rezygnację z pełnionej funkcji z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia. Placówką w Lęborku kierowała od 2015 roku.

Dyrektor przebywa obecnie na zaległym urlopie wypoczynkowym. Szpitalem kieruje z-ca dyrektora ds. finansowych Mariusz Kaszubowski oraz naczelny lekarz szpitala Marta Frankowska.

Lidia Kodłubańska pełniła obowiązki dyrektora w SPS ZOZ w Lęborku od lutego 2015 roku. Zgodnie z kontraktem, jej umowa o pracę wygasnęłaby dopiero w 2021 roku. W złożonej rezygnacji, nie podała jej przyczyny.

CZYTAJ TAKŻE: Hojna ręka byłej starosty Szarej. 51 tys. zł premii dla dyrektor lęborskiego szpitala >>

W listopadzie, na jednym z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Lęborskiego poprzedniej kadencji, dyrektor szpitala przyznano nagrodę roczną w wysokości 51 tys zł. Temat był szeroko dyskutowany na sesjach nowej Rady Powiatu, podczas których była starosta Teresa Ossowska – Szara, uzasadniała przyznanie nagrody w tej wysokości i oczekiwała jej wypłaty.

Nowy zarząd ponownie przeanalizował sytuacje i zdecydował o obniżeniu nagrody do poziomu jednomiesięcznej pensji – 17 tys. zł. O materiały dot. działalności szpitala zwrócił się do Zarządu Powiatu przewodniczący Komisji Rewizyjnej radny Maciej Barański.

CZYTAJ TAKŻE: Nagroda dla dyrektor szpitala wstrzymana! Wypłaty 51 tys. zł oczekuje Teresa Ossowska-Szara >>

Poprzedni artykułCzy pokoje zagadek są bezpieczne? Kontrola także w Lęborku
Następny artykułLęborczanin Tomasz Sobisz wyróżniony medalem Gloria Artis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj